Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

100.rocznica urodzin Jana Pawła II

Dzień dobry Słoneczniki! Witamy Was pięknie w kolejnym pięknym majowym tygodniu.

Mamy nadzieję, że dobrze spędziliście weekend i macie  mnóstwo pozytywnej energii.

Kochani dziś obchodzimy 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy przede wszystkim o modlitwie za naszego wspaniałego Papieża Polaka. Zachęcam Was kochani Rodzice do czytania dzieciom opowiadań związanych z historią i dzieciństwem małego Lolka, który chętnie grał w piłkę, lubił żarty i marzył o aktorstwie. Lolek wyrósł na Karola, został księdzem, duszpasterzem, filozofem, a w końcu Papieżem i jedną z największych postaci XX wieku.

Jak rozpocząć tę opowieść o wielkim, skromnym człowieku. O człowieku pełnym wiary i miłości. O człowieku z wielkim sercem, który kochał ludzi, ale który nade wszystko ukochał Boga, który przez 26 lat prowadził ludzi wskazując im drogę do Boga. O człowieku, który niestrudzenie przemierzał cały glob, aby dotrzeć nawet tam, gdzie wcześniej nie znano Jego imienia. Kim był ten Wielki Człowiek?             

Pewnego majowego popołudnia 1920 roku w Wadowicach w rodzinie Wojtyłów przyszedł na świat mały chłopiec…Lolek. Mama chłopca spędzała długie godziny na spacerach z czułością wpatrując się w rozradowaną twarz synka zastanawiając się kim będzie w przyszłości. To właśnie Wojtyłowie zaszczepili w synu miłość do BOGA.. To oni pierwsi pokazali chłopcu jak modlić się do Niego, jak Go kochać, jak kreślić znak krzyża. Kiedy chłopiec nieco podrósł tak jak każdy w jego wieku uwielbiał kopać piłkę, koledzy twierdzą ,że był świetnym bramkarzem, uwielbiał także górskie wspinaczki, spływy kajakowe, jazdę na rowerze. I wciąż coraz mocniej kochał Boga. Aby być Bliżej Niego wstąpił do służby ministranckiej- gdzie- jak to po latach wspomniał czasem i jemu diabełek robił zwarcie. Zacieśniała się pomiędzy nimi pewna szczególna więź, która trwała i trwała. Karol kochał Boga coraz bardziej i gdzieś w głębi duszy zaczęła w nim dojrzewać decyzja o kroczeniu drogą inną niż drogi jego kolegów z klasy – został księdzem.  Karol czuł, że nie będzie ona łatwa, ale jednocześnie czuł że Bóg pragnie, aby była to jego droga, która choć nieraz usłana cierniami wiedzie do bram nieba.

Kochane przedszkolaki  wraz z waszymi domownikami poszukajcie informacji o  tym jak dalej potoczyło się życie i droga Świętego Jana Pawła II.

Przedszkolaki pamiętajcie! Wasza urodzinowa laurka będzie pięknym znakiem solidarności i uczestnictwa w obchodach 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, który jest także Honorowym Obywatelem Opoczna.

Zapewne znacie ulubioną piosenkę Świętego Jana Pawła II „Barka”, zaśpiewajcie ją proszę razem ze swoimi domownikami:

https://www.youtube.com/watch?v=fimrULqiExA

Możecie także pokolorować kolorowankę