Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Bawimy się, gdy deszcz pada

Witamy Nasze Stokroteczki kochane,

dziś już czwartek, jeszcze tylko jutro i od poniedziałku, jak się nic nie wydarzy w końcu się spotkamy. My już z Panią Jolą nie możemy się doczekać, kiedy w końcu wrócimy do naszego kochanego przedszkola.

Na początek, mamy dla was fajną zabawę, poproście rodzica o wydrukowanie karty pracy, można również  przerysować, ale możecie również pokazać po prostu paluszkiem na ekranie monitora, to o co zapytają wasi rodzice.

Polecenia do zadania to:

- Połączyć  w pary złożone parasole i rozłożone parasole w tym samym kolorze.

- Nazwać kolory parasoli.

- Odpowiedzieć na pytanie. Czym różnią się parasole?

- Który parasol nie pasuje, do pozostałych?

Wiosna, wiosna - Przedszkouczek.pl

 

Jak już poradzicie sobie z parasolkami, to usiądźcie wygodnie na łóżku i posłuchajcie uważnie opowiadania, które przeczyta wam osoba dorosła. Postarajcie się po wysłuchaniu, odpowiedzieć na zadawane pytania. Zobaczymy, które dziecko będzie uważnie słuchało?

 Opowiadanie Wiesławy Żaby-Żabińskiej "Smutny parasol"

W pewnym mieście, w pewnym domu, na pewnej półce leżał parasol. Leżał od dawna, ponieważ od dawna nie padał deszcz. Był smutny, martwił się:

– Nikt mnie nie lubi – mówił. Usłyszała parasol duża torba podróżna. Była już stara i wiele w życiu widziała. – Nie martw się, któregoś dnia i ty będziesz potrzebny – powiedziała wesoło i dodała: – Ja również najczęściej leżę tutaj, na półce, ale nie martwię się, bo wiem, że pewnego dnia to ja będę najważniejsza. Każdy będzie mówił: Gdzie jest moja torba? Włożyłeś do torby? Zmieści się w torbie? Czy wiesz, kiedy to będzie? – zapytała. Ale parasol nie zdążył odpowiedzieć, bo pani wzięła go z półki. Szczęśliwy, zapomniał o pytaniu torby podróżnej. A ty, czy wiesz, kiedy ludzie potrzebują torby? Kiedy jest ona najważniejsza? 

 

− Dlaczego parasol był smutny?

− Kiedy potrzebujemy torby podróżnej?

− Czy parasol był szczęśliwy, gdy wzięła go pani? Dlaczego?

 

A na zakończenie troszeczkę się poruszamy, będzie to zabawa ruchowo-naśladowcza pt. : "Poruszam się jak?

Dzieci poruszają się jak wymienione w rymowance zwierzęta.

Skaczemy jak żabki,

biegamy jak konie,

chodzimy jak słonie (na stojąco),

fruwamy jak bociany,

biegamy jak tygrysy,

piszczymy jak myszy.

 

Na dziś to już wszystko, dziękujemy za pięknie wykonywane prace plastyczne. Wszystkie są cudowne. 

Do jutra Kochani

Pani Magda i Pani Jola.