Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Chciałbym być sportowcem. Moje zabawy na świeżym powietrzu.

Witamy Was kochane Niezapominajki we czwartek, 8 kwietnia. Mamy nadzieję,że jesteście zdrowi. Niestety jeszcze trochę czasu musimy spędzić w naszych domkach, ale mam nadzieję, że aż tak bardzo się nie nudzicie. Pogodę mamy trochę kapryśną, zgodną z przysłowiem " Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata "

Na początek zaśpiewajcie naszą powitalną piosenkę " Dzień dobry, witam was..." , mam nadzieję, że ją pamiętacie:)) Jeśli są z Wami Rodzice lub Rodzeństwo, przywitajcie się ze wszystkimi, dotykając się łokciami, stopami, rączkami, głowami. Świetna zabawa, prawda?

A teraz jeszcze piosenka do porannej gimnastyki:

https://www.youtube.com/watch?v=EKp3EdoHdKI&t=52s

Jak wiecie, w tym tygodniu mówimy o sporcie. Jeśli chcemy być w dobrej kondycji i cieszyć się zdrowiem, musimy się zdrowo odżywiać i często wychodzić na świeże powietrze, niezależnie od pogody. Oczywiście trzeba się odpowiednio ubrać i wtedy można zacząć zabawę!

Na dworze możemy pobawić się w poszukiwanie skarbów, np.: pięknych kamyków, piórek, kwiatków, gałązek i wręczenie ich Waszym Rodzicom, Dziadkom, siostrze, bratu mówiąc "To dla Ciebie ten dar" 

Na pewno będzie im bardzo miło:))

Wiem, że lubicie bawić się na placu zabaw, każdy znajdzie tam cos dla siebie: zjeżdzalnia, huśtawki, ścianki wspinaczkowe i wiele innych atrakcji. Prześlijcie nam zdjęcia Waszych ulubionych zabaw na dworze.

A kiedy wrócicie do domku, napijcie się ciepłej herbatki lub kakao i posłuchajcie piosenki o wyścigu rowerowym.

https://soundcloud.com/user-956760406/wy-cig-rowerem-s-i-muz-danuta

Przy pierwszych częściach zwrotek leżycie na dywanie i naśladujecie pedałowanie. Przy drugich częściach zwrotek- trzymacie na niby kierownicę i poruszacie się po pokoju.

Podczas refrenu, w staniu, poruszacie nogami w miejscu i klaszczecie w dłonie przy słowach: hej, cha, hu.

 

Teraz już czas na zadanie dla Was. Dziś zróbcie medal, który możecie dać komuś w nagrodę np.: Rodzicom za pyszny obiad:) lub dla siebie za wykonywanie zadań z przedszkola:)

Możecie wykonać go sami lub poprosić Rodziców o wydrukowanie gotowego i ozdobienie go. Poniżej instrukcja wykonania.

Potrzebujecie:

  • okrągły przedmiot do odrysowania, np.: szklankę, kubek
  • nożyczki
  • klej
  • tasiemka lub wstążka
  • do dekoracji: bibuła, papier kolorowy, brokat
  • dziurkacz
  • kredki, flamastry

Najpierw odrysujcie koło, potem je wytnijcie (oczywiście Rodzice pomagają). Potem zróbcie dziurkę, następnie ozdóbcie według własnego pomysłu. I medal prawie gotowy! Jeszcze tylko przeciągnijcie tasiemkę i Rodzice mogą pomóc Wam coś napisac na medalu. I gotowe! Chętnie zobaczymy zdjęcia Waszych prac!

 

Na dziś to już wszystko. Trzymajcie się zdrowo, dużo spacerujcie:))

Wasze panie Kasia i Ania