Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Coś nowego...

Witamy Was kochani, jak tam Wasze tabele aktywności, mamy nadzieję, że pomalutku je uzupełniacie, i w piątek będziemy mieli co oglądać. Dziś przedstawimy Wam parę propozycji zabaw, które potem oczywiście możecie zamieścić w swoich dziennikach.

Na początek, na rozluźnienie, mamy dla Was ćwiczenie wizualizacyjne pt.: „Nasze marzenia”. Poproście rodzica o pomoc. Połóżcie się swobodnie na dywanie, zamknijcie oczy i zastanówcie się, jakie jest Wasze największe marzenie, np. gdzie chcielibyście pojechać, co zobaczyć, co chcielibyście mieć, kim zostać itd. Wasze Marzena nie muszą być realne, może to być abstrakcja – należy dzieciom uświadomić co oznacza to słowo. Kiedy każdy będzie gotowy, głośno wypowiada swoje marzenie i określa, czy jest ono realne do spełnienia czy nie.

Na koniec zajęć, możecie swoje marzenia, również narysować na kartce.

 

No to teraz zaczynamy Nasza zabawę, pierwsze zadanie, jakie mamy dla Was to, chyba coś. Co każde dziecko uwielbia, czyli  zabawa „Magiczny tor przeszkód”

Rodzic przy pomocy poduszek, mebli, koców i innych wymyślonych elementów tworzy dla dziecka tor przeszkód, dziecko zamienia się w rycerza, który musi pokonać przeszkody i uwolnić uwięzioną księżniczkę. Rozbudźcie wyobraźnię i możecie też być innymi bohaterami z innym zadaniem do wykonania.

 

Kolejne zadanie dla Was to zabawa matematyczna "Jaki to kierunek?"

Dziecko porusza się wg wskazówek : Idziemy pięć kroków w prawo. Idziemy dwa kroki w lewo. Idziemy cztery kroki do przodu. Idziemy jeden krok do tyłu. Głaszczemy się lewą ręką po głowie. Dotykamy prawą ręką lewego kolana.

 

                                                                                   Ż – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

          Jak już troszeczkę się pobawiliście, to Nasze kolejne zadanie jest troszkę trudniejsze, w tym ćwiczeniu potrzebni będą Nam Wasi rodzice, ponieważ dziś zaczniemy poznawać nową literkę „Ż” i „ż”

Zadaniem rodzica będzie wydrukowanie, bądź też narysowanie liter na szablonie, następnie odszukanie szeregu obrazków zaczynających się na literę „Ż” i pokazanie je dziecku, jednocześnie wspólnie, wypowiadając na głos znalezione wyrzy.

Kiedy, już dobrze utrwalicie sobie Naszą literkę, weźcie do ręki gazetę i odszukajcie w niej „Ż” i „ż”, zaznaczając je kolorowymi markerami.

Po wykonaniu zadania, można wykorzystać gazetę, skręcić ją w podłużne kawałki, a następnie wykonać z niej literę „Ż”. Aby całość wyglądała estetycznie, możecie owinąć skręcone gazety kolorową krepiną, bibuła, papierem kolorowym, i przykleić ułożoną literę „Ż” na kartce. Pamiętajcie tylko o kropce, która jest bardzo ważna, gdyż „ż” bez kropki to zupełnie inna litera.

Chciałybyśmy, aby dziś już do końca dnia towarzyszyła wam ta literka, powtarzajcie ją często, raz głośno, raz cicho, szukajcie i wymieniajcie wyrazy rozpoczynające się na nią, bawcie się w różne zabawy z nią. A na koniec dnia, poproście rodzica o zapisanie jej w zaszycie, a następnie spróbujcie sami odwzorować jej kształt.

Litera duża Ż kontury do druku | Edukacyjne bajki do czytania

Ż do druku litera | Mamydzieci.pl

 

Życzymy miłej pracy

Powodzenia kochanie

Wasze Panie.