Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ćwiczenia sportowo - słuchowe

Dzień dobry Słoneczniki!!!

Jak się macie w sportowym klimacie:)? Wierzymy, że podejmowane aktywności sportowe bardzo Wam się spodobały. Zatem dziś zapraszamy na kolejne i równie aktywne;)

Na dobry początek pobawcie się ze swoimi domownikami w zabawę „Jesteśmy zaczarowani” (do zabawy potrzebna będzie opaska do zasłonięcia oczu). Jeden z domowników zasłania oczy dziecku i ustawia je w środku kółeczka. Pozostali uczestnicy zabawy poruszają się wokoło dziecka do momentu kiedy nie zostanie wypowiedziane hasło: „Jesteście zaczarowani”. Wtedy wszyscy stoją nieruchomo, a dziecko w opasce na oczach chodzi między nimi, dotyka ich twarzy, ubrania, włosów i zgaduje, kto to jest.

Zapraszamy Was teraz do dowolnego tańca przy nagraniu fragmentu utworu A. Vivaldiego „Wiosna” z cyklu „Cztery pory roku”.

https://www.youtube.com/watch?v=GRxofEmo3HA      

Pora teraz na ćwiczenia w kartach pracy „Odkrywam siebie. Litery i liczby”, s. 83. Policzcie motyle na każdym kwiatku. Podajcie ich liczbę. Odszukajcie na końcu kart kartoników z brakującymi częściami podpisów. Wytnijcie ich, a potem przyklejcie w odpowiednich miejscach. Odczytajcie podpisy.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych ćwiczeniach porannych. Dziś posłuży nam do nich zabawa z piosenką „Gimnastyka”, którą doskonale znamy i lubimy. Śpiewajmy i wykonujmy wskazane w tekście piosenki polecenia:

https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

„Tak GIMNASTYKA dobra sprawa,

dla nas wszystkich to zabawa.

Ręce w górę i w przód i w bok,

krok do przodu, znowu skok.

Głowa, ramiona, kolana, pięty.

kolana, pięty, kolana, pięty.

Głowa, ramiona, kolana, pięty,

oczy, uszy, usta, nos!!!”

 

Pora teraz na „sportowe ćwiczenia słuchowe z piłką lub skakanką”.

Kochani nasze ćwiczenie będzie polegało na dzieleniu nazw obrazków na głoski lub w razie problemów na sylaby. Dzielenie na głoski powinno łączyć się z odbijaniem piłki o podłogę lub jej podrzucaniem i łapaniem – jedno odbicie, jedna głoska – lub ze skakaniem na skakance – jeden podskok, jedna głoska.

Do zabawy możecie wykorzystać nazwy poniższych obrazków:

   

Kolejnym zadaniem będzie układanie krótkich zdań z wykorzystaniem powyższych obrazków oraz liczenie w nich słów.

 

Lubicie zabawy z piłką? Oczywiście, że tak!!! Zaproście zatem swoich domowników do owych zabaw:

-Toczcie piłki do partnera

-Rzucajcie piłkę do siebie

-Rzucanie piłki w górę i jej łapanie

-Rzucanie piłki z odbijaniem o podłogę

-Podanie piłki górą i dołem

-Kozłowanie

-Łapanie piłki po klaśnięciu;)

Podsumowaniem sportowych zadań niech będą zadnia w kartach pracy „Odkrywam siebie. Litery i liczby s. 84. – przyjrzyjcie się wyrazom umieszczonym na wzorze. Odszukajcie ich w innych wyrazach znajdujących się w każdym szeregu oraz podkreślcie wyrazy, które odnaleziono. Kochani zachęcamy do wysyłania filmików i zdjęć z wykonanych zadań i aktywności na naszę grupę na FB :)

Pozdrawiamy serdecznie Panie: Ewa i Zosia:)