Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Czy to lekkie, czy to ciężkie?

Witamy Was serdecznie Stokroteczki! :)

Jakie nastroje dzisiejszego dnia? Wyspaliście się ? ;) Cy jesteście gotowe na nowe zadania małego odkrywcy? :)

Obiecujemy, że dziś też nie będziecie się nudzić! :)

Wasze wczorajsze wulkany były fantastyczne! Wspaniale poradziłyście sobie z tym zadaniem!

Dziś na początek zapraszamy do gimnastyki! Uda się ona wtedy gdy w domu będzie i mama i tata, bądź dwoje innych dorosłych! 

https://www.youtube.com/watch?v=PWWLrlzvaIA

Jeśli już jesteście wybujane :) to poszukajcie w domu piłki i balona! (jeśli rodzice nie mają balona proszę napompować gumową rękawiczkę lub torebkę foliową).

Zabawą kierują Rodzice:

Rodzic trzyma balon, dziecko piłkę - postarajcie się wykonać te same ćwiczenia:

-podrzucamy jednocześnie,

- odbijamy od podłogi,

- rzucamy w dal,

- turlamy.

Porozmawiajcie teraz o tym dlaczego balonik zachowuje się inaczej niż piłka? Co upada szybciej na podłogę? Dlaczego tak się dzieję? 

Jeśli już wyjaśnicie co jest ciężkie, a co lekkie - poszukajcie w domu par takich przedmiotów! 

Kolejne zadanie na dziś - dla prawdziwych odkrywców i badaczy! 

Wykonajcie wspólnie z Rodzicami w domu wagę! Potrzebny Wam będzie wieszak do ubrań oraz dwa pojemniki (dowolne do wyboru - co macie). Oto przykłady zrobienia domowej wagi!

 

Kiedy już uda Wam się zorganizować domową wagę- pozostaje juz tylko prawdziwa badawcza zabawa! Połóżcie na wagę różne domowe przedmioty - sprawdźcie co jest lżejsze, a co cięższe!? :) a nam wyślijcie zdjęcia z tej  zabawy!

Zadanie dodatkowe! :) Ulubione przez Was eksperymenty :D oto propozycja na dziś! 

Powodzenia! 

Wasze Panie: Kasia i Madzia:)