Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień dobry, Pani Wiosno!

Dzień dobry!

Kochane Niezapominajeczki

Jak już pięknie zjecie pyszne śniadanko poproście swoich Rodziców lub Babcie czy Dziadziusia o przeczytanie Wam

Ciekawostek o ptakach:

Bociany zimę spędzają najczęściej w Afryce.Ich powrót trwa około 6 tygodni.Z reguły boćki wracają do tego samego gniazda. Pobyt w Polsce zaczynają od remontowania i poprawiania gniazda.

Przylot jaskółek zwiastuje wiosenne ocieplenie.Ptaki te są znane z tego, że dzięki ich zachowaniu możemy przewidzieć pogodę.Gdy latają nisko to znaczy, że będzie padało,gdy wysoko, pogoda będzie słoneczna.

Szpak to ptak, który bywa różnie oceniany.Jedni go cenią za ciekawy wygląd oraz inteligencję.Przez innych jest nie lubiany za swoją żarłoczność.Szpaki są bowiem częstymi gośćmi na drzewach owocowych.

Kukułki są bardzo płochliwe.Znane są wydawania charakterystycznego dźwięku.Samice nie wysiadują swoich jaj,tylko podrzucają je innym ptakom do gniazd.

Posłuchajcie śpiewu ptaków:

https://www.youtube.com/watch?v=HqdjZSYNV8M

A teraz może narysujecie ulubionego ptaszka, lub pokolorujecie ptaszka narysowanego przez mamę lub tatę,możecie też ulepić z plasteliny.

Życzę Wam miłego dnia Kochani.Pozdrawiam pani Małgosia.