Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Strażaka

Obchodzony 4 maja Dzień Strażaka ‍, oraz kształtowanie wiedzy na temat preorientacji zawodowej stały się znakomitą okazją do odwiedzenia naszego Przedszkola przez strażaków OSP w Opocznie, na czele z prezesem Straży Panem Pawłem Gągolewiczem.
Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przypomnienie ważnych numerów alarmowych. Pan Paweł przybliżył także dzieciom specyfikę ciężkiej pracy strażaka. Oczywiście ogromną ciekawość wśród przedszkolaków wzbudził "Wielki Czerwony Wóz Strażacki " oraz jego wyposażenie. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i zadawały wiele pytań. Z przyjemnością wysłuchały takze czytanego przez Pana Pawła opowiadania Czesława J. pt." Jak Wojtek został strażakiem".
Punktem kulminacyjnym spotkania była możliwość wejścia i obejrzenia od wewnątrz wozu oraz przymierzanie ubioru strażackiego.
Nielada atrakcją okazało się także zaprezentowanie działania oraz uzycie węża strażackiego.
Zakończeniem spotkania była wspólna fotografia jak również wręczenie strażakom pamiątkowego podziękowania. Cała społeczniość Przedszkola na 4 w Opocznie na czele z Panią dyrektor Renatą Sobolewską serdecznie dziękują STRAŻAKOM z Ochotniczej Straży Pożarnej Opocznie, a w szczególności Presesowi OSP Panu Pawełowi Gągolewiczowi za znakomite i pouczające spotkanie życząc wytrwałości i siły w tak niezwykle ważnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz dobra drugiego człowieka.