Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Gimnastyka to zabawa

Dzień dobry kochane Brateczki!!!

Witam Was bardzo serdecznie tuż po Świętach. Mamy nadzieję, że miło je spędziliście. Przed nami kolejny tydzień pracy zdalnej. 

Na początek zapraszam Was oraz wszystkich domowników do ,,wiosennej gimnastyki”, bo cały czas mamy jaką porę roku? Wiosnę! Teraz troszkę się poruszamy, bo pamiętajmy, że "ruch to zdrowie", a w obecnej chwili mamy go tak malutko.

"Wiosenna gimnastyka" - ćwiczenia:

  1. POWITANIE CIAŁA - każdy tańczy indywidualnie w rytm dowolnej muzyki. Do ruchu włączamy całe ciało. Kolejno tańczą: głowa, ręce, ramiona, tułów. Gdy muzyka ucichnie, to np. witamy się "czołami" i następnie znowu tańczmy, i znów kiedy muzyka cichnie witamy się np. "noskami" itd.
  2. KWIATY ROSNĄ - zabawa naśladowcza, naśladujemy rosnące kwiaty. Przysiad podparty oznacza, że kwiaty "zwiędły", powolny wyprost oznacza, że " kwiaty rosną po deszczu"

Po rozluźnieniu i "wiosennej gimnastyce" mam dla Was wierszyk Jadwigi Koczanowskiej ,,Gimnastyka”, o gimnastyce właśnie, który przeczytają wam wasi rodzice. Posłuchajcie!

 

Gimnastyka to zabawa,

ale także ważna sprawa,

 bo to sposób jest jedyny,

żeby silnym być i zwinnym.

 

Skłony, skoki i przysiady

 trzeba ćwiczyć – nie da rady!

To dla zdrowia i urody

 niezawodne są metody

 

Teraz mam do Was pytanie, które znajdziecie odpowiedź w wierszyku:

- Co trzeba robić, aby być silnym i zwinnym?

Porozmawiajcie na ten temat razem z rodzicami, zastanówmy się wszyscy razem jak możemy się poruszać również kiedy jesteśmy teraz w domu, a nie w przedszkolu. Aby Wam w tym pomóc przygotowałam dla Was ,, Muzyczną gimnastykę”!!! Poproście rodziców o włączenie jej i zaproście ich do wspólnej zabawy:

Muzyczna gimnastyka

Miłej zabawy!

Aby odpocząć po tych ciężkich ćwiczeniach zachęcam Was drogie dzieci do otworzenia Waszych kart pracy, cz. 3 str. 63. Obejrzyjcie obrazki. Nazwijcie przedmioty ukryte na rysunkach. Następnie narysujcie je w pętlach.

A teraz spójrzcie na kolejne zadanie, tym razem przyjrzyjcie się zdjęciom. Nazwijcie dyscypliny sportowe przedstawione na zdjęciach. Na koniec pokolorujcie ramkę zdjęcia przedstawiającego tę dyscyplinę sportową, która wam się najbardziej podoba.

Pozdrawiam Was cieplutko i bardzo za Wami tęsknię :)

Wasza Pani Natalia