Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Gwiazdy na niebie

Dzień dobry kochane Słoneczniki!!!

Witamy Was serdecznie i zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu i przed powrotem do przedszkola zajęcia zdalne. Widzimy, że zajęcia i aktywności dotyczące tematyki tygodnia bardzo Wam się podobają, o czym świadczy wasze ogromne zaangażowanie w realizacje owej tematyki i nadsyłane na grupę zdjęcia. Zatem bardzo się cieszymy i bardzo gratulujemy!!!

Dziś kończąc tematykę o „Cudach i dziwach” z Kosmosu porozmawiamy o „Gwiazdach na niebie”.

Na początek posłuchajcie z zamkniętymi oczami opowiadania pt. „Spotkanie z kosmitami”

Wyobraźcie sobie, że wybieracie się na planetę Eps w gwiazdozbiorze Oriona. Pojazd kosmiczny jest już przygotowany. Wsiadajcie do niego i… rakieta startuje. Siła grawitacji wtłacza nas w fotele, ale po chwili możecie już swobodnie oddychać. Wstajecie z foteli i podziwiacie widzianą przez okrągłe otwory, błękitną planetą – naszą Ziemię, która robi się coraz mniejsza i mniejsza, aż znika wam zupełnie z oczu. Za to wy robicie się coraz lżejsi i zaczynacie unosić się w powietrzu. Możecie nawet robić fikołki. Świat wokół wygląda jak zaczarowany: milion błyszczących gwiazd! Ale oto zbliża się kres podróży. Siadacie w fotelach, już nie straszna wam grawitacja. Oto nowa planeta i jej mieszkańcy. Wyglądają dziwnie znajomo – tylko ten niebieski odcień skóry.

Pora teraz na ćwiczenia poranne:

https://www.youtube.com/watch?v=oUFKW4OjhiM

Kochani przyjrzyjcie się uważnie obrazkom teleskopów kosmicznych i powiedzcie, jakie jest ich zastosowanie:

  

Porozmawiajcie ze swoimi domownikami na temat życia w kosmosie.

- Czy w Kosmosie mogą być żywe istoty?

- Czy muszą być podobne do nas?

- Czy nauka potwierdza istnienie innych istot w kosmosie?

Na niebie gwiazdy tworzą zbiory, zwane gwiazdozbiorami, które mają swoje nazwy. Przyjrzyjcie się teraz proszę wybranym gwiazdozbiorom, które noszą takie nazwy jak: „Wielki Wóz”, „Mały Wóz”, „Panna”, „Bliźnięta”, „Lew”

   

Kochani teraz zadanie dla was -  stwórzcie wraz ze swoimi domownikami własny gwiazdozbiór. Potrzebne będą: duży arkusz papieru z narysowanymi gwiazdami, kredki lub flamastry. Zadanie będzie polegało na połączeniu liniami gwiazdek na dużym arkuszu i nadawaniu nazw powstałym kształtom. Pamiętajcie o wysłaniu zdjęć swoich gwiazdozbiorów na naszą grupę.

Pozdawiamy Was serdecznie, życzymy udanego weekendu; Poobserwujcie czasem gwiazdy;)

Do zobaczenia w przedszkolu!!!!

Wasze Panie Ewa i Zosia:)