Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

I like apples

Hello:) How are you today?

Witajcie Stokrotki. Jak się dziś czujecie? Jak Wam minęły Święta? Mam nadzieje, że były przyjemne i że zjedliście dużo pyszności:) Co Wam najbardziej smakowało?

Dziś będziemy się uczyć o wybranych owocach i warzywach i nauczymy się mówić o tym co lubimy, a czego nie lubimy.

Jakie owoce znacie? Czy potraficie je wymienić? A znacie jakieś warzywa? Które warzywo lubicie najbardziej?

Czy potraficie nazwać owoce i warzywa, które znajdują się pod spodem? 

Zachęcam Was do wydrukowania lub wykonania takich flashcards. Możecie narysować lub wykorzystać obrazki, które znajdziecie w gazetkach reklamowych. Powtórzcie z Rodzicami nazwy tych obrazków. *Zwróćcie uwagę, że jeśli mówicie o jednym np.jabłku mówimy apple a jeśli o kilku apples (w liczbie mnogiej pojawia się "s" lub "es"na końcu). Poćwiczcie to przy każdym słówku np. carrot - carrots.

Rozłóżcie karty obrazkiem do dołu w rzędzie. Policzcie po angielsku ile ich jest? Następnie rzućcie kostką i wybierzcie odpowiedni obrazek. Nazwijcie go i spróbujcie powiedzieć I like.../ I don't like... w zależności czy lubicie daną rzecz, czy nie. 

Utrwalcie zwroty I like.../ I don't like oglądając ten filmik.

Możecie zagrać również w grę "Budujemy wieżę", o której pisałam w zajęciach wcześniejszych.

Obejrzyjcie teraz filmik. Dowiecie się co lubi krowa oraz poćwiczcie pytanie Do you like…? - Yes I do/ No, i don’t! używając poznanych dziś słówek. Miłej zabawy.

Pozdrawiam. Bye:)

Pani Asia