Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Idzie do nas lato

Witam Kochane Dzieciaki !!!!

 

Jak tam Wam się udał Dzień Dziecka? Na pewno wszyscy jesteście zadowoleni. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie należał do najszęśliwszych, a Rodzice spełnili Wasze marzenia.

 

Pamiętacie jaką mamy jeszcze porę roku....Tak wiosnę!!!, ale wielkimi krokami zbliża się do nas nowa pora roku. Myślimy, że każdy z Was ja uwielbia, tak jak My...Wiecie jaka to pora roku? .... Takk kochani, LATO!!!

Na początku zastanówcie się, za co kochacie lato...i kiedy do nas przyjdzie...

Kiedy przyjdzie do nas lato? – zabawa dydaktyczna z kalendarzem.

Usiądźcie z Rodzicem na dywanie i podzielcie się refleksjami na temat tego, za co lubicie robić latem. Następnie Rodzic zaprezentuje Wam kartkę z kalendarza (na cały miesiąc czerwiec). Wspólnie policzcie, którym z kolei miesiącem jest czerwiec, zastanawiają się, jaki miesiąc jest przed czerwcem, a jaki po nim. Następnie szukajcie daty 21 czerwca – pierwszego dnia kalendarzowego lata. Zaznaczają ją żółtym słoneczkiem. Sprawdźcie też aktualną datę i liczą, ile dni dzieli je od 21 czerwca.

Jak już będziecie wszystko dobrze wiedzieli to pobawcie się w kolejną zabawę:

Jak sprowadzić lato? – zabawa twórcza.

Zastanówcie się, czy lato zawsze przychodzi pierwszego dnia kalendarzowego lata, czy jego oznaki można zaobserwować wcześniej lub później i dlaczego się tak dzieje (od czego jest to zależne – pogody, temperatury). Następnie wymyślcie, w jaki sposób można sprowadzić lato, jeśli się spóźnia (np. przedmuchać chmury, uśmiechać się do słońca, kiedy chowa się za chmurami, żeby mocniej grzało). Każde dziecko może wymyślić swój sposób na przywołanie lata i go zaprezentować Rodzicom.

 

Teraz poproście Rodzic o przeczytanie wiersza Jana Brzechwy pt.: "Przyjście lata": i odpowiedzcie na pytania

Jakie zwierzęta występowały w wierszu?

O czym rozmawiały zwierzątka?

Jakie miały pomysły na przyjście lata?

I jak lato w końcu przyszło?

Wiersz pt.; "Przyjście lata" autor J. Brzechwa | Wiersze, Wiara ...

 

Na koniec oczywiście praca plastyczna. Postarajcie się narysować na kartce oznaki, które wskazują na przyjście lata.(słoneczko, kwiaty, drzewa owocowe itp)

 

Życzymy miłej pracy i miłego dnia.