Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jak lubię czynnie odpoczywać

Dzień dobry Słoneczniki:)

Jak się macie? Czy humorki Wam dopisują? Spójrzcie za okno….;) typowo zimowa aura w kwietniu przypomina zapewne o sportach zimowych …. prawda? Jednak my zapraszamy Was to aktywnych ćwiczeń w domu.

 Na początek zapraszamy do kilku ćwiczeń buzi i języka „Język hop do góry”

 MALARZ
Dzieci naśladują malarza, który pędzlem maluje różne kształty - czubek języka to pędzel. Rysujemy np.: kropki - dzieci naśladują malowanie czubkiem języka kropek. Za chwilę zmiana wzoru na kreski, kółeczka itp.

 SUFIT – PODŁOGA
Znana zabawa w wersji wykorzystującej zamiast palca język. Inna wersja: okno - drzwi, gdy dzieci siedzą jednym bokiem w kierunku drzwi, a drugim w kierunku okna. Zabawy ćwiczą trudny ruch kierowania języka do góry i w stronę kącików ust.

KOTKI
W połączeniu z poprzednim ćwiczeniem o tej samej nazwie - kotek oblizuje się (czubek języka okrąża szeroko otwarte wargi), mlaska, naśladuje zlizywanie mleka z talerzyka itp. 

 ZZIAJANY PIESEK
Dzieci naśladują zmęczonego psa, który oddycha głośno, z językiem mocno wysuniętym na brodę. Opowiadając dzieciom o psie można wplatać elementy z innych ćwiczeń: pies je, zlizuje językiem, szczerzy zęby, gryzie coś, ziewa, mlaska itp.

CZYSZCZENIE ZĘBÓW
Język czyści ( dzieci szorują czubkiem języka) po kolei zęby górne od strony wewnętrznej i zewnętrznej, a następnie zęby dolne, też z obu stron. Tę zabawę łączymy z ćwiczeniami mięśnia okrężnego ust- naśladując płukanie buzi wodą. Dzieci nabierają powietrza w policzki, przelewają je kilkakrotnie z jednej strony na drugą i wypuszczają. Toaleta zakończona.

 

 Zapraszamy teraz do ćwiczenia ruchowo- słowno- graficznych. Jednak zanim zaczniemy nasze ćwiczenia zastanówcie się i porozmawiajcie wspólnie z rodzicami na temat wspólnego odpoczynku rodziców i dzieci.

- Co robicie z rodzicami w wolne dni?

- Czy wybieracie się gdzieś? Czym się wtedy poruszacie?

- Jaki sposób odpoczynku podoba Wam się najbardziej?

Zapraszamy teraz do ćwiczeń ruchowo – naśladowczych „Jedziemy na rowerkach”                

Połóżcie się proszę na dywanie i pedałując mówcie:

Na wycieczkę wyruszamy,

raz i dwa, raz i dwa.

Tata jedzie obok mamy,

z tyłu nas ma.

 

Zabawa „Dokończ zdanie”

Zabawa polega na kończeniu zdania nawiązującego do ulubionej przez Was formy ruchu. Np.

Najbardziej lubię poruszać się podczas… itp.

Zabawa ruchowo – naśladowcza „Poruszamy się”

Dzieci naśladują jazdę na hulajnodze, rowerze, skakance, skakanie na skakance, pływanie, granie w piłkę…. na hasło nazwę tej czynności podaną przez uczestnika zabawy.

Porozmawiajcie teraz proszę na temat wypoczynku

- Jak lubicie odpoczywać?

- Jakie zabawy ruchowe lubicie?

- Czy zdrowo jest się poruszać? Dlaczego ?

Kochani  pora teraz na zadanie plastyczne. Narysujcie proszę swoją ulubioną formę czynnego wypoczynku.  Potem opowiedzcie o swojej  formie czynnego  wypoczynku przedstawionego w pracy swoim domownikom. Zdjęcia swoich prac oraz filmiki podejmowanych tematycznie zabaw wyslijcie na naszą grupę na FB Powodzenia:)

Poniżej przedstawiamy kilka obrazkowych propozycji, które być może staną się inspiracją do stworzenia Waszej pracy.

    

Pozdrawiamy Was serdecznie. Panie Ewa i Zosia:)