Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jasełka

"Z dalekiej krainy wieść dobra nadchodzi, że w skromnej izdebce Panna Syna rodzi. My dobrą nowinę z radością witamy i przed żłóbkiem w pokorze kolana zginamy. Niech nam błogosławi i niechaj cuda sprawi: żeby człowiek człowiekowi był bratem, żeby pokój zapanował nad światem, żeby chleba nie zabrakło nikomu, żeby szczęście każdy znalazł w swym domu. By rodzice swoje dzieci kochali, żeby starsi dobre słowo dostali. By w serca wstąpiła nadzieja i spełniło się każde życzenie..przez to cudowne BOŻE NARODZIENIE"
Tym pięknym, wzruszającym i niezwykle wymownym w swej istocie wierszu autorstwa naszej rodzimej poetki Pani Józefy Nity pragniemy wprowadzić Was drodzy Rodzice, Przyjaciele i Sympatycy naszego Przedszkola w "Tajemnice BOŻEGO NARODZENIA". Stanie się to również za sprawą pięknej, pielęgnowanej od wielu lat w naszym przedszkolu tradycji wystawiania przez dzieci z najstarszej grupy wiekowej przedstawienia Jasełkowego.
Jak wiemy sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła w tym roku gościć w progach przedszkola Rodziców naszych kochanych przedszkolaków jednakże wierzymy, że łączyli się z nami całym sercem. Uroczysty występ rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Pani Renata Sobolewska, która gorąco wszystkich powitała i ze wzruszeniem złożyła najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe oraz złożyła podziękowania zarówno dla nauczycieli, pozostałych pracowników przedszkola oraz rodziców za trud w przygotowanie Jasełek.
Podniosłości temu wyjątkowemu wydarzeniu nadała obecność przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Opocznie w osobie samego zastępcy Burmistrza Opoczna Pana Tomasza Łuczkowskiego, który wraz z Panią Dyrektor, pracownikami przedszkola oraz Panią Katarzyną Zaborowską – przedstawicielką Rady Rodziców naszego Przedszkola mocno dopingowali i zarazem z zachwytem oglądali przedstawienie. Nasi mali artyści z grupy „Słoneczniki” pod kierunkiem wychowawczyń p. Zofii Lachowskiej, Ewy Krawczyk oraz Joanny Jóźwickiej (która, także zadbała o piękną i nastrojową scenerię Jasełek) wspaniale przedstawiły wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Jasełka były przepiękne. Mali aktorzy we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców znakomicie prezentowali się na tle Bożonarodzeniowej scenerii. Z przejęciem i zaangażowanie odtwarzali swoje role przeplatane kolędami i pastorałkami tworzącymi niepowtarzalny i pełen wzruszeń klimat. Nasi mali - WIELCY „artyści” pod kierunkiem naszej anglistki pani Natalii Sobolewskiej znakomicie zaśpiewali także kolędę w języku angielskim, która długo rozbrzmiewała echem w całym przedszkolu.
Na zakończenie przedstawienia nie obeszło się również bez życzeń Bożonarodzeniowych (popartych muzycznymi upominkami w postaci płyt ze staropolskimi kolędami w wykonaniu opoczyńskich artystów) złożonych przez przybyłego do nas gościa Pana Tomasza Łuczkowskiego oraz przekazanych przez resztę władz opoczyńskiego magistratu na czele z Burmistrzem Opoczna Panem Dariuszem Kosno. Nie zabrakło także wyrazów uznania dla małych artystów i całej kadry naszego przedszkola płynących z ust pana wiceburmistrza za które „Z SERCA DZIĘKUJEMY”. Moc podziękowań kierujemy także wspaniałej Radzie Rodziców naszego Przedszkola, która przygotowała dla występujących dzieci słodkie upominki. Wierzymy, że to wyjątkowe i wzruszające przedstawienie Jasełkowe na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach oraz tym samym wprowadzi nas w cudowną i utęsknioną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!!!