Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Jest tyle ciekwawych zawodów na świecie!

Dzień dobry Słoneczniki!!!

Pamiętacie tematykę bieżącego tygodnia? Zajmujemy się zawodami naszych rodziców, poznajemy je oraz nazywamy wykonywane przez naszych rodziców zawody.

Zapraszamy do rytmicznej rozgrzewki w podskokach:

https://www.youtube.com/watch?v=Zg7pCZOtMXo

Nasze dzisiejsze zajęcia zaczniemy od zabawy słuchowej „Zegarmistrz”. (A swoją drogą wiecie czym się zajmuje zegarmistrz? Porozmawiajcie o tym coraz mniej znanym już zawodzie).  Specyfikę tego zawodu przybliży Wam krótki filmik edukacyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=-HFIGiRk0g4

Jeśli macie w domu budzik? Poproście rodziców, aby nakręcili, bądź ustawili go tak, abyście mogły usłyszeć jego dźwięk. Do zabawy zaproście swoich domowników, po kolei zasłaniajcie sobie oczy i lokalizujcie źródło dzwoniącego budzika. Zabawę powtórzcie kilkakrotnie. Możecie też próbować odczytywać ustawioną na zegarze godzinę.

Zapraszamy Was teraz do pracy w waszych KP4 s. 30-31

Powiedzcie czym zajmują się osoby przedstawione na ilustracjach? Wklejcie brakujące nazwy zawodów. Wykonajcie także kolejne zadania ze s. 31.

Poproście teraz Rodziców, aby przeczytali Wam wiersz „Praca leśniczego” B. Formy:

Leśniczy często chodzi po lesie.

Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie.

Zna każdą ścieżkę krzewy i drzewa,

rozpozna ptaka, który zaśpiewa.

Można go nazwać strażnikiem lasu.

Spędza w nim dużo swojego czasu.

Razem z gajowym sprawdza, jak drwale,

ścinają w lesie drzewa wytrwale.

Rozumie, o czym las pięknie śpiewa.

Patrzy jak tańczą liście na drzewach.

Powtarza głośno – szanuj przyrodę,

ja Ci w tym zawsze chętnie pomogę.

                                                             

Omówcie z Rodzicami treść wiersza ze szczególnym uwzględnieniem zawodów wymienionych w wierszu, czynności związanych z tymi zawodami oraz środowiska przyrodniczego. Zwróćcie uwagę, że istnieją różne grupy zawodów różniących się środowiskiem pracy i jej specyfiką, wykorzystywanymi narzędziami i typowymi czynnościami.

·         Zawody, w których człowiek pracuje z przyrodą i dla przyrody

·         Zawody techniczne, w których głównym przedmiotem pracy są obiekty techniczne (maszyny, mechanizmy, urządzenia)

·         Zawdy, w których ludzie pracują w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi, zajmują się wychowaniem, edukacją, obsługą klienta, obsługą medyczną itp.

·         Zawody związane z opracowaniem dokumentów, biurowością, pracą z tekstami, gdzie przedmiotem pracy są także liczby i informacje

·         Zawody artystyczne, związane z twórczością muzyczną, literacką, aktorsko- sceniczną itp.

Kochani, a czym zajmują się Wasi Rodzice?

Zadanie na dziś: narysujcie prace plastyczną pt. „Zawody moich Rodziców”

Do zobaczenia jutro. Pozdrawiamy Was serdecznie – Pani Ewa i Jola:)