Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski- Easter is coming

Hello kids :) How are you today?

Witajcie dzieci oraz Rodzice:) Jak się dzisiaj czujecie? Kochane przedszkolaki, podczas gdy jesteście w domu nie zapomnijcie też o nauce języka angielskiego! Wraz z Rodzicami zapraszam Was do wspólnej zabawy ;)

Zbliżają się Święta Wielkanocne, czyli Easter. Pora abyście poznali kilka słówek związanych z tą właśnie tematyką. Na początek zapraszam Was do zabawy przy piosence ,,Hop, hop little bunny”, to znaczy ,, Skacz, skacz mały zajączku” . Zajączek wielkanocny w języku angielskim to właśnie BUNNY.

Przyjrzyjcie się obrazkowi i powtórzcie BUNNY

Hop hop little bunny

Słuchajcie piosenki i poruszajcie tak jak robią to zajączki - hop (kicajcie, skaczcie), spin ( obracajcie się), walk (idźcie, spacerujcie), run (biegajcie), stop (zatrzymajcie się).

Mam nadzieję, że świetnie się bawiliście przy tej piosence. 

Poniżej zamieszczam kilka kart obrazkowych dotyczących słownictwa związanego z Wielkanocą. Obejrzyjcie dokładnie wszystkie karty i spróbujcie zapamiętać jak najwięcej słówek.

 

Aby poćwiczyć poznane słowa mam dla Was zadanie

Wytnijcie i wklejcie obrazki według wzoru Easter Patterns, wklejając spróbujcie nazwać to co wklejacie po angielsku, jeśli jeszcze nie pamiętacie zajrzyjcie do naszych kart obrazkowych ;)

W nagrodę za pięknie wykonaną pracę zapraszam Was do obejrzenia przygód świnki Peppy. W tym odcinku poznacie tradycję wielkanocną, która nazywa się Easter Egg hunt, czyli poszukiwanie wielkanocnych pisanek.

Peppa Pig- Easter Egg Hunt

Możecie także poszukać ich, a odnalezione pokolorować sami na przygotowanej kolorowance Easter Egg Hunt

W galerii poniżej zostawiam dla Was również kilka świątecznych kolorowanek z życzeniami Happy Easter!!!

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę Wam dużo zdrówka!

Happy Easter and see you soon! Wesołych Świąt Wielkanocnych i do zobaczenie niedługo!

Wasza Pani Natalia :)