Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski- On the farm

Hello children! How are you today?

Witajcie dzieci! Jak się dzisiaj macie? Jesteście gotowi do wspólnej zabawy? Mam nadzieję, że tak!

Zacznijmy jak zawsze od dobrze Wam znanej piosenki na powitanie Hello song! Pamiętacie ją jeszcze?

To zapraszam do przypomnienia, zaśpiewajcie ją i zatańczcie do niej tak jak na zajęciach w przedszkolu

Na ostatnich zdalnych zajęciach mówiliśmy o zwierzętach żyjących na farmie, pamiętacie? Dzisiaj też sobie troszkę o nich porozmawiamy.

Na początek obejrzyjcie krótką bajkę o zajączku, który wybrał się na farmę i zobaczcie jakie zwierzątka spotkał zajączek na farmie.

Rabbit on the farm

Powtórzcie nazwy tych zwierząt: horse - koń, cow - krowa, goat- koza, sheep - owca, rooster - kogut. Ile zwierzątek spotkał zajączek na farmie? Policzcie je po angielsku.

A teraz mam dla Was zadanie! Z pomocą rodziców stwórzcie piękne rysunki zwierząt używając Waszych rączek lub nóżek!!!

Wystarczy zamoczyć je w farbie i odcisnąć na kartce papieru. Zobaczcie na zdjęciach jakie zwierzątka można uzyskać w ten sposób. Pamiętacie jak nazywają się po angielsku? It’s a chicken and duck!

Jestem bardzo ciekawa jak wyszły Wam zwierzaki

Goodbye kids! See you soon

Wasza Pani Natalia