Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski - The very hungry caterpillar

Hello Children:)

Witajcie. Przed nami kolejne zajęcia on-line. To już szósty tydzień kiedy się nie widzimy i tęsknie za Wami.

Mam nadzieję, że śpiewacie często w domu. Na początek przywitajmy się naszymi ulubionymi piosenkami.

Dziś chcę Was zachęcić do wysłuchania i zaśpiewania kolejnej piosenki. Jest to piosenka o dniach tygodnia. Warto ją zaśpiewać zanim przejdziecie do dalszej części zajęć. Powtórzcie z Rodzicami najpierw dnia tygodnia po polsku.

Teraz chcę Wam zaproponować książeczkę o bardzo głodnej gąsienicy - "The very hungry caterpillar". W książeczce pojawią się nazwy owoców, które ostatnio poznaliśmy - apple, orange, strawberries, pear oraz plum.

Wysłuchajcie opowieści do końca. Dowiecie się co jeszcze zjadła gąsienica oraz co się z nią w końcu stało:) To naprawdę ciekawa historia:)

"The very hungry caterpillar" - Eric Carl

Słuchajcie uważnie bo na koniec mam dla Was kartę pracy. Pokolorujcie obrazki wytnijcie je i spróbujcie opowiedzieć sami tą historię.

Dla chętnych dodatkowa bardzo interesująca i nawiązująca do książeczki kolorowanka z okazji Dnia Ziemi.

Pozdrawiam

Pani Asia