Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Język angielski - Ubrania, które noszę 3

Hello children:) 

How are you today? Are you happy or great? 

Dziś przed nami ostatnie lekcje dotyczące ubrań, ale też pogody, więc idealnie pasują do tematyki przerabianej na zajęciach.

Dodatkowo przesyłam słowniczek zawierający słówka z rozdziału 4.

Zachęcam też do wykonania własnych flashcards (kart obrazkowych), które można wykorzystać do różnego rodzaju gier. Ci z Was, którzy wykonają takie karty (polecam kartkę A4 podzielić na 4) proszę, aby przesłali mi zdjęcie z kartami na Messengera (do mnie lub do Przedszkola).

W kolejnym poście prześlę Wam tyle pomysłów na gry, ile zestawów flashcards wykonacie jako grupa:)

A teraz zapraszam do kolejnych lekcji cyfrowych, które znajdują się na platformie https://englishplaybox.pl/

Lekcja 7 (1/5)

(2/5) Watch, listen and chant (obejrzyj, posłuchaj i zaintonuj rymowankę) - dzieci ćwiczą zwroty "put on" - załóż i "take of" - zdejmij oraz utrwalają nazwy ubrań.

(3/5) Put the picture together (ułóż obrazek)

(4/5) Listen and match (posłuchaj i połącz) - dzieci łączą zdanie, które usłyszą z obrazkiem - utrwalamy zwroty hot/cold (ciepło/zimno) oraz sunny (słonecznie), rainy (deszczowo)

(5/5) Play the game - zagraj w grę "Memory" - "Pamięć" - dzieci łączą parę obrazek-słówko angielskie

 Lekcja 8 (1/5)

(2/5) Watch, listen and chant (obejrzyj, posłuchaj i zaintonuj rymowankę) - dzieci utrwalają nazwy dni tygodnia

(3/5) Watch, listen and sing (obejrzyj, posłuchaj i zaśpiewaj) - tekst piosenki w formie słowno obrazkowej można zobaczyć tutaj:)

(4/5) Choose the odd one out (wybierz obrazek, który nie pasuje do piosenki)

(5/5) Look and choose (popatrz i wybierz) dzieci przyporządkowują obrazki do kategori weather (pogoda) i clothes (ubrania)

 

Na koniec obejrzyjcie jeszcze raz historyjkę (np. 4/5 z lekcji 3) o Jeannie oraz wykonajcie miniksiążeczkę ze str. 45-46.

Pozdrawiam

Pani Asia