Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kalendarz pogody

Dzień dobry drogie Słoneczniki!!!

Witamy Was bardzo serdecznie w piątek, piąteczek, piątunio;)

Dziś mamy dla Was kolorowe zadania.

Poproście Rodziców i wspólnie przygotujcie i wytnijcie z kolorowego papieru sylwetę chmurki i słoneczka. Potem układajcie sylwety wg. poleceń:

  • Słoneczko na chmurce
  • Słoneczko pod chmurką
  • Chmurkę przed słoneczkiem
  • Chmurę za słoneczkiem
  • Słoneczko pod chmurą
  • Słoneczko obok chmury
  • Słoneczko z prawej strony

Porozmawiajcie z Rodzicami o roli słońca, o jego pozytywnej i negatywnej sile.

Nie zapomnijcie o porannych ćwiczeniach gimnastycznych.

Poproście Waszych kochanych Rodziców, aby przeczytali Wam opowiadanie „Dom pod słońcem” Justyny Martynowskiej.

Dawno, dawno temu świat był bardzo dobry. Pełen radości, miłości i przyjaźni, lecz ludzie zaczęli zapominać, co to uśmiech, dobre słowo, braterstwo. Patrzyło na ten świat słońce: piękne, złote i ciepłe. Pewnego dnia postanowiło ukarać ludzi za zło, które wyrządzili sobie nawzajem. Powiedziało:

- Mam was dość, żyjecie dzięki mnie, to ja wam daję siłę i chęć do życia, lecz wy tego nie wykorzystujecie dobrze. Zgasnę więc i tak się stało.

Na świecie zapanowała ciemność. Źli ludzie cieszyli się. Radowali się mówiąc:

- Bardzo dobrze się stało, po co nam ten maruda.

Zaczęli żyć bez słońca, lecz nagle okazało się, że z powierzchni ziemi zniknęły rośliny(one nie mogą żyć bez słońca), potem zwierzęta (one nie mogą żyć bez roślin). Ludzie pozostali sami, głodni i zmarznięci. Cieszyły ich tylko wspomnienia o słońcu, jego ciepło i radości , jakie z sobą niosło. Znaleźli się wśród ludzi mędrcy, którzy postanowili, że będą tacy jak chciało słońce: mili, dobrzy, prawi. A ponieważ nie tylko zło bywa zaraźliwe, ale dobro też, powoli cały świat stawał się dobry. Ludzie zaczęli mieć nadzieję, znów zaczęli wierzyć w dobro.  Stworzyli piękny dom oparty na współczuciu, miłości, zaufaniu i braterstwie. Dziwny był ten dom, bo bez dachu, który chroniłby od zimna. Ludzie zaczęli błagać słońce:

- Zostań naszym dachem, ciepłym i radosnym. I tak się stało. Słońce znowu zaświeciło. Przykryło dom ludzkości gorącą, wesołą tarczą dającą chęć do życia ludziom, roślinom, zwierzętom.

Kochani Rodzice porozmawiajcie z dziećmi na temat treści utworu:

- Kto był bohaterem opowiadania?

- Jak się czuli ludzie w swoim miejscu?

- Co sprawiło, że czuli się dobrze?

- Dlaczego słoneczko się pogniewało?

- Co zrobiło słońce?

-Jak odczuli to ludzie, jak odczuły to zwierzęta i rośliny?

- Jakie wspomnienia przywoływali ludzie?

- Czy ciepło może dawać tylko słońce?

- Czy ludzie również mogą obdarowywać się ciepłem?

- Jak wy rozwiązujecie swoje konflikty?

 

Pamiętacie nasze kropelki deszczu?

Przydadzą nam się do utrwalenia ćwiczeń matematycznych. Ile kropelek spadło z deszczowej chmurki? Kto z Was rozwiąże poniższe zadanie? Poproście Rodziców i pobawcie się w liczenie; dodawanie i odejmowanie kropelek deszczu spadającego z chmurki. Miłej zabawy.

Matematyka

Kochani przed nami Niedziela Palmowa. W tradycji Wielkanocnej jest to bardzo ważny dzień wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, którego radośnie witano palmowymi gałązkami – symbolem odradzającego się życia. W obecnej sytuacji zagrożenia korona wirusem nie będziemy uczestniczyć w uroczystościach kościelnych związanych z obchodami Niedzieli Palmowej. Jednakże podtrzymując tradycje ludową szeroko kultywowaną w naszym ludowym Przedszkolu serdecznie Was zachęcamy do podjęcia rękodzieła ludowego jakim jest własnoręczne wykonanie palemki wielkanocnej. Oto nasza propozycja:

 Palma

Życzymy udanego weekendu i pozdrawiamy Was serdecznie. Wasze Panie;) Ewa i Jola