Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kolorowa Wiosna

      Witajcie Słoneczniki na dobry początek dnia zapraszamy Was do ćwiczeń gimnastycznych „Wiosenna pobudka” (https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w) oraz do „Gry w zielone” podczas, której będziecie różnicować i nazywać kolory w różnych odcieniach. Zaproście do tej zabawy swoich domowników i bawcie się według słów rymowanki, zamieniając się rolami:

Rodzic:  „Grasz w zielone?”

Dziecko: „Gram”

Rodzic:  „Masz zielone?”

Dziecko: „Mam”

albo „ Raz, dwa, trzy, zielonego szukasz Ty!!!”

Poszukajcie w domu zielonych przedmiotów, określajcie jaki odcień zieleni jest na znalezionym przedmiocie np. ciemnozielony, bladozielony, jasnozielony, możecie też używać porównań, np. „zielony jak trawa”

Zapraszamy Was, także do super zabawy w eksperymenty ogrodnicze i zakładanie  „Domowego, wiosennego ogródka”. Poproście Rodziców i załóżcie własną hodowlę roślin jadalnych bądź ozdobnych. Obserwujcie jak wzrastają oraz ozdabiają wasze domy. Wykorzystajcie do tego  małe doniczki, ziemię doniczkową, cebulki, nasiona, sadzonki roślin i kwiatów. Możecie wykonać kolorowe etykiety na doniczki. Pamiętajcie o właściwej pielęgnacji  i obserwacji roślin w czasie ich wzrostu.

         Zadaniem podsumowującym tygodniową tematykę będzie namalowanie przez Was farbami plakatowymi  obrazka   o wiośnie wg. własnego pomysłu. Aktywność tę umili Wam z pewnością  muzyka A. Vivaldiego „Wiosna” (https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI)

                                                                               Życzymy wspaniałej i efektownej zabawy

                                                                                   Pozdrawiamy Pani Ewa i Pani Jola