Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Lato zaprasza do zabawy

Dzień dobry Kochane Słoneczniki!!!

Witamy Was bardzo serdecznie na kolejnych zajęciach zdalnych, choć jak zapewne wiecie dużymi krokami zbliżamy się już do końca roku szkolnego i do utęsknionych wakacji!!!

W tym tygodniu zajmiemy się zatem kręgiem tematycznym: „Wkrótce wakacje”.

Zaczniemy od zabawy paluszkowej  „Na stryszku”

 

Tam na stryszku (robimy z rąk daszek)
małych myszek (zaciskamy piąstki i poruszamy nimi)
chrobotanie ciągle słyszę. (drapiemy palcami o stół)
Wciąż biegają, dokazują, (biegamy palcami)
podkradają, (zagarniamy dłonie do siebie)
łasuchują. (udajemy, że jemy)
Lecz je złapać trudna sztuka, (grozimy paluszkiem)
bo do norki dają nurka. (chowamy ręce za siebie)

 

Nie zapominajcie drogie dzieci o ćwiczeniach  gimnastycznych „Na plaży”:

Dzieci rozglądają się prawo i w lewo, patrzymy ile ludzi jest na plaży (skręt tułowia), rozkładamy koc (skłony w przód na wyprostowanych nogach), machamy do znajomych płynących motorówką (podskoki obunóż z wyciągniętymi ramionami w górę), zbieramy muszelki (poruszanie się w różnych kierunkach w pozycji kucającej), turlamy się po piasku.

Kochani zastanówcie się i porozmawiajcie ze swoimi domownikami gdzie można spędzić wakacje (w górach, nad morzem, w lesie, u babci, nad rzeką, nad jeziorem), co możemy w tych miejscach robić, które z wakacyjnych miejsc wypoczynku jest najlepsze, najciekawsze i dlaczego.

Zastanówcie się także nad sposobami podróżowania podczas wakacji (wycieczki piesze, pociąg, samochód, rower, autobus, łódź, samolot).

Pora teraz na rozwiązywanie zadań w „Kartach pracy” KP4 s. 74-75.

Na koniec zapraszamy Was do zabawy ruchowej z elementem równoważnym „Hop do wody”. Poproście rodziców, aby rozłożyli wam na dywanie dużą pętlę z długiego i sznurka. Waszym zadaniem będzie chodzenie po pętli na bosaka, recytując rymowankę:

Idziemy na wycieczkę

Bierzemy misia w teczkę

A misio dla ochłody

Hop do wody!!!

Pokolorujcie kolorowankę:

Pozdrawiamy Was serdecznie, Pani Ewa i Jola:)