Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Małe piłki i duże piłki

Witamy Was kochane dzieci...

 

W tym tygodniu cały czas ruch, bo po pierwsze jak wiemy RUCH TO ZDROWI, a po świętach, tym bardziej wam się on przyda. 

Na początek zabawa przy piosence Jedzie pociąg z daleka. Zadanie dla was, to otworzenie poniższego linku i zastosowanie się do dalszych instrukcji.

Zabawa przy piosence "Jedzie pociąg ". Zaproście do zabawy wszystkich domowników..

 

https://www.youtube.com/watch?v=ozB2D5h3w0k&ab_channel=%C5%9Apiewanki.tv-Piosenkidladzieci


I. Jedzie pociąg z daleka 
ani chwili nie czeka. 
Konduktorze łaskawy,
zabierz nas do Warszawy! (bis)

II. Konduktorze łaskawy,
zabierz nas do Warszawy!
Trudne, trudne to będzie,
dużo osób jest wszędzie. (bis)

III. Pięknie pana prosimy,
A więc prędko wsiadajcie,
 do Warszawy ruszajcie. (bis)

Dziecko ustawia się za rodzicem i tworzą pociąg, który porusza się w różnych kierunkach sali podczas śpiewania piosenki przez wszystkich uczestników zabawy. W przerwie – pasażerowie wysiadają z wagonów, witająsię ze sobą w różny sposób, np. przez podanie ręki, ukłon, uśmiech lub według własnego pomysłu. Potem pociąg rusza dalej.

 

Potańczyliście już troszkę, poruszaliście się, więc pora na kolejne zadanie. Zapraszamy do zabawy pt." Duża piłka i mała piłka – Zabawa z elementem podskoku Małe piłki i duże piłki.


Dzieci na hasło: Małe piłki podskakują delikatnie na palcach (rodzic wyjaśnia, że małe piłki są lekkie). Gdy usłyszą hasło: Duże piłki, podskakują ciężko na całych stopach (rodzic wyjaśnia, że duże piłki są ciężkie).

 

Fajna zabawa prawda, no to zapraszamy dalej. Następna zabawa będzie polegała na segregacji duzych i małych piłek. Zadaniem rodzica będzie przygotowanie dwóch obręczy (można zrobić je z czegokolwiek, w różnych kolorach oraz małe i duże piłki ( wystarczy narysować, pokolorować i wyciąć). Piłek powinno być siedem :trzy małe i cztery duże. Osoba dorosła umawia się z dzieckiem, że do czerwonej obręczy będzie wkładać
duże piłki, a do żółtej – małe. Potem kolejno pokazuje piłki, a dzieci wskazują obręcz, do której ma je włożyć. Na sam koniec dzieci przeliczają ile jest dużych a ile małych piłek i określają gdzie jest więcej.

Na  koniec zrobimy sobie pracę plastyczna. Waszym zadanie będzie wykonanie piłki z dowolnych materiałów (może być z plasteliny, z gazet, z materiałów, z czego tylko się da, może też być narysowana i ładnie pokolorowana), oczywiście pracami dzielimy się na naszej grupie na ms.

 

Pozdrawiamy serdecznie 

Pani Madzia i Pani Jola