Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mamo, tato, mamy Lato!!!

Witamy Was Kochane Dzieci !!!

 

Jak Wam minął weekend? Pogoda Nas zbytnio nie rozpieszczała, ale w sumie nie było tak źle.

Nie wiem, czy wiecie, czy nie, ale mamy już kalendarzowe lato, czyli niebawem, niedługo już będą wakacje. Zaczną się piękne słoneczne pogody, będziecie jeździli z rodzicami na wodę, będą baseny na podwórkach, wczasy nad morzem, albo w górach.. Super, na pewno nie możecie się już doczekać.

Ale jeszcze tydzień się trochę pobawimy i popracujemy i mamy nadzieję, że Wy razem z Nami. 

Dziś zaczniemy od ułożenia słowa, które, będzie Nam towarzyszyło przez kolejne dwa miesiące. Zadaniem rodzica, będzie przygotowanie napisu LATO w dużym i małym formacie:

Duży format zakrywamy, a mały rozcinamy na pojedyncze litery i wkładamy do koperty, następnie koperta trafia do dziecka. Kiedy już przedszkolak ma ja w rączce, Rodzic odsłania wyraz, a dzieci układają litery zgodnie ze wzorem i odczytują powstały wyraz.

A teraz kolejne zadnie, którym będzie zabawa ruchowa pt: "Sylabowe obrazki"... Zastanówcie się najpierw, jakie przedmioty pasują do lata:

Tak: słonko, okulary przeciwsłoneczne, tęcza, klapki, lody, strój kąpielowy. Wiemy tez, że na pewno wymyślicie jeszcze duuuuużo innych rzeczy.

Ale wracamy do zabawy. Narysujcie swoje, albo wydrukujcie powyższe obrazki każdy obrazek musi być na osobnej karteczce, czyli jak drukujemy, to rozcinamy), poszukajcie jakiejś letniej wesołej muzyki. Kiedy już będziecie gotowi, ustawcie się na środku pokoju i słuchajcie uważnie. Zadaniem rodzica będzie puszczanie muzyki, w trakcie jej grania tańczycie swobodnie po pokoju, jak muzyka przestaje grać, rodzic podnosi jedną z karteczek do góry, a Waszym zadaniem jest podzielić nazwę przedmiotu z obrazka na sylaby... Zabawa trwa, dopóki nie skończą Wam się obrazki.

 

A teraz mamy dla Was opowiadanie o pewnym chłopcu Wojtku, poproście rodzica o przeczytanie, słuchajcie uważnie, i postarajcie się pomóc chłopczykowi.

Słuchajcie, Wojtuś potrzebuje naszej pomocy.

Mama poprosiła go, żeby posegregował ubrania z ostatniego prania.

Spośród tych, które mama wyciągnęła z pralki, Wojtuś musi wybrać swoje.

Ubrania siostrzyczki miał zostawić, żeby mamusia za nią je poukładała,

bo Anusia jest jeszcze malutka.

Oprócz tego, że Wojtek musi znaleźć swoje ubrania,

to musi podzielić je jeszcze na te jesienno-zimowe,

które już nie przydadzą się w nadchodzących dniach lata i umieścić je w szafie.

Natomiast ubrania letnie, które będą idealne na letnią porę roku,

Wojtuś musi schować do komody.

To jak, pomożecie swojemu koledze?

Spójrzcie na powyższy obrazek i pomóżcie Wojtusiowi wybrać, te ubranka, które przydadzą mu się lato. Jak już uda Wam się pomóc koledze, to zastanówcie się, co z Waszych ciuchów znajdujących się w szafie, nie przyda się na pewno porą letnia..

Życzymy miłej zabawy !!!

Do jutra kochani!!!!