Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mój dom

Dzień dobry kochane Słoneczniki! Witamy Was bardzo słonecznie i serdecznie. Mamy nadzieję, że piękna majowa pogoda napawa wszystkich mega pozytywną energią i optymizmem.

Macie ochotę na poranną gimnastykę przy muzyce??? Zatem zapraszamy:

https://www.youtube.com/watch?v=SOBEPiqlz48

Zapraszamy Was do zabaw metodą orgiami. Mamy nadzieję, że nabycie nowych umiejętności wkrótce się przyda do wykonania np. upominku dla kogoś wyjątkowego;)

https://www.youtube.com/watch?v=dewsLpMTvCA

Dziś przed nami zabawy matematyczne. Pobawmy się zatem wg słów rymowanki pt. „Witamy swoje palce” – Rodzic mówi rymowankę, a dzieci realizują jej treść:

Kciuki gotowe? Tak! – pięść zaciśnięta, wystawiony kciuk 
Wskazujące gotowe? Tak! – wystawiony drugi palec
Środkowe gotowe? Tak! – wystawiony trzeci palec
Serdeczne gotowe? Tak! – wystawiony czwarty palec 
Małe gotowe? Tak! – wystawiony piąty palec 
Wszystkie palce gotowe? Tak!
Schowajcie się za głowę! – schowanie dłoni za głowę 

Następnie dzieci przeliczają swoje palce poprzez dotyk o policzek z jednoczesnym nazywaniem ich. Określenie ile palców razem jest w obu dłoniach.

  1. „Słyszę i liczę” – ćwiczenia liczbowe, odtwarzanie zasłyszanych dźwięków. Rodzic wrzuca do kubka określoną liczbę guzików w takim tempie, aby dzieci mogły je policzyć. Następnie układają przed sobą tyle samo guzików wypowiadając określającą je cyfrę. W celu sprawdzenia dzieci wysypują z kubka liczmany i liczą.  Kto miał tyle samo, dobrze wykonał zadanie.
    Rodzic uderza np. metalową miskę, a dzieci odtwarzają dźwięki za pomocą liczmanów (mogą być uderzenia kredki o kredkę).  Przy kolejnym powtórzeniu zabawy Rodzic uderza w miskę, a dzieci podskakują tyle razy ile dźwięków słyszą.

 

  1.  „Matematyczne zagadki” – (w tej zabawie przyznawajcie sobie wzajemnie punkty za prawidłowe odpowiedzi).

1) Jak nazywa się duży palec u dłoni?
2) Wymień dwa pojazdy posiadające tylko dwa koła?
3) Którą dłoń podajemy na powitanie?
4) Ile palców u obu dłoni ma człowiek?
5) Ile dzieci dostanie jabłko jeżeli w koszyku jest ich 6?
6) Jak nazywa się figura geometryczna, która ma wszystkie boki równe?
7) Która z tych liczb jest większa 5 czy 3?
8) Ile to jest razem 3 i 3?
9) Ile boków ma trójkąt?

Zapraszamy Was teraz do świetniej zabawy „Kapturek myśliciela” –  jest to ćwiczenie kinezjologii Dennisona poprawiające koncentrację. Dziecko chwyta małżowinę uszną kciuki, palcem wskazującym i środkowym, masuje delikatnie dwa, trzy razy do góry, odwraca głowę w lewo, następnie w prawo i wykonuje taki sam masaż.

A teraz zadanie podsumowujące nasze matematyczne zabawy, na temat której naprowadzi Was  krótki wiersz A. Rumińskiej „Mój dom”


…mamy swoje domy, małe albo duże,
A przed domami ogródek i podwórze.
Bawimy się na podwórku wesoło i miło,
żeby potem w domku pięknie nam się śniło.

Kochani zadaniem podsumowującym będzie zabawa konstrukcyjna i zbudowanie wraz z Waszymi domownikami domu z różnych asortymentów jakie posiadacie. Mogą być to domy z klocków, liczmanów, kredek, kart, pasków kolorowego papieru czy bibuły, przestrzenne bądź zwyczajnie ułożone czy przyklejone na bloku rysunkowym. Popracujcie także utrwalając liczenie w Waszych kartach pracyKP4s.48-49.

Życzymy udanej i kreatywnej zabawy.

 

Pozdrawiamy Was gorąco, Wasze Panie:)