Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Moje ciało

Witamy...

Dzisiaj zaczniemy od bardzo fajnej zabawy, która na pewno spodoba się każdemu z was. Potrzeba będzie wam tacka i piasek. Zamiast piasku możecie użyć mąki albo bułki tartej, myślę, że każdy ma to w domu. 

Można to połączyć z mówieniem prostych rymowanek np.:

1.Kółeczko, kółeczko, 

będzie z Ciebie słoneczko. 

(dzieci rysują paluszkiem kółko i kreski)

 

2.Na łące, na łące

rosną kwiatki pachnące. 

(dziecko rysuje paluszkiem kwiatka). itd

Rodzic może wymyślać takie rymowanki sam, i dziecko wtedy rysuje daną rzecz, albo pozwólmy dzieciom użyć własnej wyobraźni, i zobaczymy co powstanie. 

Można również, narysować samemyu jakiś wzór i poprosić dziecko o odwzorowanie go. Tak czy inaczej, zabawy będzie co nie miara.

Jak poprzez zabawy angażujące paluszki i rączki rozwijać mowę dziecka - rysowanie na piasku - Logopedia Praktycznaemilowomarcelowo: W MĄCE RYSOWANE

 

Fajna zabawa prawda? teraz musimy się troszeczkę poruszać, bo ciągle pamiętamy, że RUCH TO ZDROWIE. tym razem pobawimy się w  wskazywanie części ciała wymienionych przez rodzica.
Osoba dorosła mówi krótką rymowankę. Dzieci powtarzają ją i pokazują część ciała, której nazwę rodzic wymienił po zakończeniu rymowanki.


Dbamy o nasze ciało,
żeby dobrze nam działało.


Rodzic mówi: ręka - dziecko macha ręką, następnie znowu rodzic powtarza rymowankę i wymienia kolejną część ciała....itd.

(noga, głowa, szyja, brzuch, kolano, ucho, łokieć, usta, broda, plecy). Nie każda częścią ciała da się poruszać, dlatego przy tych, którymi się nie da,  dzieci tylko pokazują, gdzie ona się znajduje.

I na koniec zabawa plastyczna pt.: "Buzia"
Przygotujcie sobie kartki i kredki i zaczynamy.

Wspólnie z osobą dorosła usiądźcie przy stoliku, bądź też biurku, najważniejsze, abyście mieli miejsce do kolorowania, rysowania i zabawy. Patrząc np. na mamę postarajcie się wymienić elementy, które wchodzą w skład twarzy. Pamiętajcie przy tym, aby wymieniać dokładnie, czyli nie możecie powiedzieć, że mama ma oko, bo mama ma je 2, więc należy powiedzieć oczy itd. Następnie postarajcie się na kartkach narysować dowolne buzie, pamiętając o wszystkich wymienionych szczegółach.

Na dziś to już wszystko, niestety w przyszłym tygodniu jeszcze się nie spotkamy, ale mamy nadzieję, że za dwa to juz tak...

Pozdrawiamy serdecznie,

życzymy słonecznego weekendu.

 

Pani Madzia i Pani Jola