Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Na majowej łące

Witajcie majowo Stokrotki!

Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku! Zgadzacie się z nami? :) Wszystko pięknie się zieleni i miło i przyjemnie jest spacerować na zewnątrz. 

W tym tygodniu będziemy poznawać mieszkańców majowej łąki, miejsca gdzie rośnie trawa i gdzie można spotkać różne zwierzątka, które szczególnie wiosną da się zaobserwować. Zachęcamy was, abyście z rodzicami wybrały się na łąkę, z dala od zgiełku i miasta.

Pospacerujcie i wsłuchajcie się w odgłosy - może ktoś z Was spotka coś wyjątkowego!

Mamy nadzieję, że nam o tym opowiecie!

Wiemy jeszcze z przedszkola, że nie wszyscy z Was lubią owady: muchy, pszczoły i inne latające stworzenia to jednak bardzo pożyteczne żyjątka !

https://www.youtube.com/watch?v=eOOfjYBIyak - posłuchajcie piosenki i opowiedzcie kogo można spotkać na łące! 

Dziś bliżej poznamy się z jednym z nich, a z jakim to będziecie musieli odgadnąć!

Pasiasta, wśród kwiatów
lata dookoła.
Dzięki niej masz miodek.
Wiesz już, kto to? …!

No jasne to pszczoła - pomimo tego, że jest ona dla nas groźna, bo może użądlić, to jednak jest nam bardzo potrzebna, pszczoły zbierają nektar z kwiatów i produkują miód! 

Domek, w którym mieszkają pszczółki nazywa się - ul - tam właśnie znajduje się pyszny przysmak, a czy Wy lubicie miodek? 

Jakie zwierzątko lubi miodek?

Wiecie może w jakiej bajce można spotkać pożyteczne pszczółki? :)

Policzcie ile pszczółek znajduje się na obrazku? A teraz policzcie ile jest kwiatków? Czego jest więcej kwiatów czy pszczółek?

Poproście teraz  Rodziców o odczytanie rymowanki o pracowitej pszczółce.

Mamy dla Was super zadanie :) Zrobicie wesołą pszczółkę! 

Będą nam potrzebne : żółta i czarna farba, karton nitka lub włóczka oraz własne stopki :) tak - na początek pomalujcie żółtą farbą stopkę i odbijcie ją na kartonie! :)

Następnie dokończcie swoją pracę przy pomocy włóczki i czarnej farby! Rodzice na pewno chętnie Wam pomogą! Do dzieła! Bawcie się dobrze :)

(Kto chce może też wykonać biedronkę - niebawem ona też będzie bohaterką naszego dnia :) 

Wasze Panie: Kasia i Madzia :)