Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Na niebie pełno gwiazd

Hej dzieciaczki.

 

Czy wy wiecie, jaki mamy dziś dzień?... Tak, jest piątek, piąteczek, piątunio, czyli ostatni dzień w tym tygodniu. Ale to nie wszystko, czy wy wiecie, że od poniedziałku, czyli po sobocie i niedzieli, wracamy już do przedszkola JUPIIII. W końcu będziemy mogły was zobaczyć i uściskać. My już się nie możemy doczekać, a wy?

No, ale z racji tego, że  jeszcze musimy popracować tu, to chciałabym, abyście dziś zostali moimi gwiazdeczkami (tak będę na was mówiła).

A czy wy wiecie co to jest gwiazda?..... A wiecie, gdzie gwiazdy mieszkają?...

Tak, jasne, że mieszkają na niebie. Widać je szczególnie nocą, kiedy nie ma chmur i świeci księżyc. Obejrzyjcie poniższe obrazki, a zobaczycie jaki to piękny to widok.

Drzewo, Gwiazdy, Noc

Tapety : Gwiazdy

Fototapeta ścienna gwiazdy i niebo nocą 1731VE Consalnet

 

Pięknie to wygląda, prawda??? Mi też się podoba, uwielbiam oglądać niebo, szczególnie latem. Wtedy wygląda ono: prześlicznie. 

Rozmarzyliśmy się troszkę, a tu czas na pracę. Waszym zadaniem, będzie nauka poniższego wierszyka na pamięć.

Tam wysoko nad głowami,
ciemne niebo jest z gwiazdami.

Uśmiechają się do siebie,
goniąc w berka gdzieś po niebie.

Czekam, może jedna spadnie
by życzenie spełnić dla mnie.

A na koniec praca plastyczna. 

Zabawa rozwijająca inwencję twórczą – Niebo pełne gwiazd.

Rodzic wycina gwiazdki różnych rozmiarów, do tego szykuje granatowe kartki oraz klej.  Dzieci przyklejają gwiazdki różnych rozmiarów na granatowych kartkach – tworzą tym własną kompozycje nieba nocą. (Jeśli, nie macie w domu granatowego kartonu, to można biały pomalować granatową kredka)

Można wydrukować i powycinać poniższe gwiazdy. 

Zabawki choinkowe do wydruku - Polki.pl

Kolorowanka Gwiazda pięcioramienna | Kolorowanki dla dzieci do druku

 

Na dziś to już koniec. 

Do zobaczenia moje kochane gwiazdeczki.

Do poniedziałku, spotkamy się nareszcie osobiście.

Pani Madzia i Pani Jola