Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasze Emocje

Witajcie Kochane Dzieci!

Dziś porozmawiamy troszkę o emocjach. Wiecie co to są EMOCJE? Emocje to nasze odczucia i reakcje na różne sytuacje. Jakie emocje znacie? Emocje mogą być i pozytywne i negatywne, zależy to od sytuacji jakiej dotyczą. Przygotowałyśmy dla Was takie koło z różnymi emocjami  i chciałybyśmy abyście pobawili się z Rodzicami w pokazywanie tych emocji. Na początek omówcie z Rodzicami – jakie emocje przedstawiają poszczególne minki. Teraz spróbujcie po kolei pokazać swoje zachowanie w przypadku danej emocji.

Kolorowanki, ubieranki, karty do wydrukowania. - Printoteka.pl

A teraz mamy kilka przykładów sytuacji, a Wy pokażcie swoją minką/ zachowaniem/ wypowiedzią jak zareagujecie na sytuację i jakie to emocje:

  • Masz urodziny i Babcia zrobiła Ci niespodziankę i przyjechała bez zapowiedzi
  • Od rana pracowałeś nad pracą plastyczną przy stoliku i przez przypadek wylała Ci się na nią woda od farb
  • Zaplanowaliście z Rodzicami wycieczkę do ZOO, ale od rana pada deszcz i musicie z niej zrezygnować
  • Jesteś na spacerze z Mamą i niespodziewanie za bramą słychać groźnego psa
  • Zbudowałeś/łaś piękny zamek z klocków a Twój braciszek zburzył go, bo potrzebował klocków

Jak sobie poradziliście z zadaniem? Która emocja była dla Was najtrudniejsza do pokazania?

To teraz jeszcze kilka zabaw, które mamy nadzieję, że wywołają tylko radość i uśmiech na Waszych buźkach.

Zabawa ruchowa "Pomniki" - Dziecko jest w parze  z rodzicem. Dziecko jest projektantem ,a rodzic materiałem, z którego powstanie pomnik.  Dziecko porusza się w różnych kierunkach po pokoju . Na hasło rodzica -Pomnik!- dziecko (projektant) tworzy wymyślony przez siebie pomnik ,ustawiając rodzica w dowolnej pozycji .

Lustro – zbawa dla rodzica i dziecka. Należy usiąść po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie ruchy rodzica ("wkręcasz żarówki", kiwasz na boki głową, rysujesz w powietrzu kółka rękami). A potem zmiana ról . Zabawę można sobie urozmaicić robieniem głupich min: róbcie ryjek, uśmiechajcie się szeroko, wystawiajcie język itd. To świetne ćwiczenia mięśni twarzy – sprzyjają wymowie.

Modelka. Na podłodze należy rozłożyć skakankę lub sznurek (można też wykorzystać np. krawędź dywanu). Dziecko idzie (plecy proste, głowa wysoko, krok pełen godności) wzdłuż linii, stawiając stopy na krzyż, niczym modelka na wybiegu.

Skacząca piłka. Dziecko naśladuje skaczące małe piłki ( skacze lekko, cicho na palcach ale dosyć szybko) oraz duże piłki (skacze głośno, ciężko i wolno) i tak na zmianę.

A na koniec jeszcze zapraszamy do zabawy z piosenką:

https://www.youtube.com/watch?v=BEu1WLjOokY

I jeszcze zadanie specjalne: poszukajcie razem z Rodzicami zdjęć swoich członków Rodziny- rodzeństwa, babć, dziadków, mamy, taty. Będą nam potrzebne na jutro!

Miłego poszukiwania i oglądania