Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Odgłosy deszczu

Witamy, dziś porozmawiamy o odgłosach deszczu.

Na początek, mamy dla Was króciutką wyliczankę, poproście rodzica o pomoc w przeczytaniu oraz w nauce jej. Jak już się nauczycie, będziecie mogli zachęcać nią domowników do wspólnej zabawy z Wami.

 

Wieje wiatr, pada deszcz

jestem smutny(a) i ty też!

Stuka w okno mokry deszcz.

Chodź tu, ze mną, pobaw się!!!

 

Iiiiii teraz właśnie, czas na taką wspólną zabawę, zaproście rymowanką: mamę, tatę, babcię, siostrę, brata albo dziadka do wspólnej zabawy. Poproście o przeczytanie poniższego wierszyka, a sami (oczywiście z podpowiedzią osoby czytającej), postarajcie ilustrować go ruchem. 

Pada, pada deszcz naśladują ruchem palców padający deszcz,

chlupu-chlupu, chlup!pocierają dłońmi o siebie,

Idzie dziadzio Mrok cicho maszerują w miejscu,

tupu-tupu, tup! rytmiczniegłośno tupią

Idzie dziadzio Mrok cicho maszerują w miejscu,

człapu-człapu, człap! klaszczą w ręce,

Wyskoczyła noc,wyskakują obunóż w górę,

za połę go łap!obracają się wokół własnej osi za wyciągniętą ręką,

Zmyka dziadzio Mrok biegają w miejscu,

tupu-tupu, tup!rytmicznie tupią,

A noc za nim brnie… poruszają się w miejscu na szeroko rozstawionych nogach,

chlupu-chlupu, chlup! pocierają dłońmi o siebie.

 

Mamy nadzieję, ze już troszeczkę się rozruszaliście, bo mamy dla Was kolejną zabawę ruchową pt.: "Omiń kałużę"

Osoba dorosła rozkłada w wyznaczonym miejscu domu skakanki (może być sznurek, bądź coś podobnego) tworząc z nich kałuże. Są one różnego kształtu i rozłożone w różnych kierunkach. Dziecko chodzi, przekraczając i omijając kałuże. Jeśli dziecko, przypadkiem wpadnie chodź by minimanie do kałuży, odchodzi na chwilę na bok, gdzie czyści buty i otrzepuje ubranie. Potem wraca do zabawy.

 

Dziś Wam dużo nie zadajemy Stokroteczki Nasze kochane, pierwsze zadania zdalne...hmmmm, mamy nadzieję, że będziecie brać w nich udział.

Na koniec jeszcze tylko, mamy dla Was malowankę, można ją wydrukować i pięknie pokolorować, a potem jak wrócimy do przedszkola, przynieść i pokazać, dla najbardziej zaangażowanej "Stokrotki" w pracę zdalną, na pewno będzie czekała nagroda...oczywiście po powrocie do przedszkola.

 

Kolorowanka Myszka Miki z parasolem nr 47

 

Pozdrawiamy Was kochane dzieci.

Miłej zabawy

Pani Madzia i Pani Jola...