Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Parasolki

Witamy, 

dziś kolejny dzień Naszej pracy zdalnej i kolejne zadania dla Was. 

Na początek, poproście rodzica o wejście na poniższy link i posłuchajcie piosenki o deszczu:

https://www.youtube.com/watch?v=Egot4eX-WeQ&ab_channel=DJMikiGra

Zapraszamy oczywiście Was do zabawy przy niej, namówcie wszystkich domowników, aby potańczyli i pośpiewali z Wami. Na pewno, będzie to miły, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas.. (Mała podpowiedź dla rodziców: można dzieciom dać do tańca parasol, na pewno uatrakcyjni to zabawę).

 

Jak już potańczycie i pośpiewacie, to mamy dla Was kolejne zadanie, które na pewno przypadnie Wam do gustu. Przygotujcie: kubeczki, miskę i wodę.

Waszym zadaniem, będzie przelewanie (oczywiście nad miską) wody z kubeczka do kubeczka, wlewanie wody z kubeczków do miski, pluskanie paluszkami i rękami w misce z wodą...ale również Waszym zadaniem będzie obserwacja spadających z dłoni kropli wody, oraz nabierania wody w dłonie i wylewania jej do miski, słuchając odgłosów i porównując je... (Rodzice nie gniewajcie się na Nas).

Kiedy już znudzi Wam się zabawa z wodą, to szybciutko wycieramy rączki i bierzemy się do prac plastycznych:

1. Moje "Kolorowe Kalosze"

Rodzic drukuje poniższe kalosze, ewentualnie, jak ktoś nie ma jak wydrukować, można samemu narysować i dać dziecku.

Znalezione obrazy dla zapytania kalosze kolorowanka | Arabic calligraphy, Calligraphy

Zadaniem dzieciaków, będzie ozdobić swoje kaloszki, można je: pomalować farbami, kredkami, wykleić plasteliną, wykleić pociętymi kawałeczkami (oczywiście przez dzieci) papieru kolorowego..

2. Druga praca plastyczna to "Słomka z czarodziejskim parasolem"

W tym zadaniu potrzebna jest niewielka pomoc osoby dorosłej. Zadaniem rodzica, będzie uszykowanie słomki oraz narysowanie i wycięcie górnej części parasolki x2. Zadaniem dzieci będzie oczywiście udekorowanie parasola. Jak już parasolki będą ślicznie ozdobione, bierzemy słomkę, wkładamy ją w środek i sklejamy parasoleczki, tak aby zagięcie rurki było na dole, a na górze trochę słomki wystawało... Czekamy, aż klej wyschnie i mamy czarodziejska parasolkę do picia.

(Tak, ma mniej więcej wyglądać)

 

Mamy nadzieję, że dzisiejsze zadania przypadną Wam do gustu i będziecie się fajnie bawić....

Pracę możecie przesyłać na Naszą grupę na MESSENGERZE. 

Do jutra kochani...

Pozdrawiamy

Pani Madzia i Pani Jola