Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Podróże od Tatr do Bałtyku

Dzień dobry Słoneczniki!!!

Witamy Was bardzo serdecznie. Mamy nadzieję, że wyjątkowo miło i sympatycznie spędziliście wczorajszy uroczysty Dzień Taty!!!

Dziś na dobry początek dnia proponujemy Wam wesołą gimnastykę buzi i języka czyli zabawy logopedyczne zatytułowane „Niezwykłe sztuczki języka”. Podczas zabawy Wasz język zamieni się w prawdziwego cyrkowca, który potrafi robić niezwykłe sztuczki. Zatem otwieramy szeroko buzię, czyli „namiot cyrkowy” języka i prezentujemy najlepsze sztuczki. Zaproście do tej wspaniałej zabawy swoich domowników:

 • Huśtawka -  dzieci otwierają buzię, czubkiem języka dotykają na zmianę lewego i prawego kącika ust. Zadanie wykonujemy powoli i dokładnie.
 • Mostek -    czubek języka opiera się o dolne zęby, a środek języka unosi się do góry
 • Winda -  dzieci otwierają szeroko buzię i unoszą czubek języka do górnych zębów. przytrzymują go tam 3 sekundy bez ruchu. Buzia jest otwarta, a język leży na dolnej wardze.
 • Kotek -    czubek języka przesuwa się między lekko rozsuniętymi zębami
 • Skoki na trapezie -    dzieci klaszczą językiem, przy szeroko otwartej buzi
 • Mlaskanie -    dzieci mlaszczą łącząc środek języka z podniebieniem

Kochani dziś naszym tematem będą wakacyjne podróże, a dokładnie – „Podróże wzdłuż Wisły – od Tatr do Bałtyku”. Będzie to wirtualna podróż, podczas której będziemy poznawać rejony Polski oraz wykonywać różne ćwiczenia gimnastyczne.

„Wspinamy się po górach” – rodzic mówi:

 • Tatry, to bardzo piękne wysokie góry, nie łatwo się po nich wspinać, ale spróbujmy! (naśladujemy wspinanie się po górach)
 • Wspinając się po górach, trzeba uważać na lawiny, bo schodzącej z gór lawiny nie da się powstrzymać (dzieci kładą się na plecach z wyprostowanymi nogami. Trzymając obie ręce wyprostowane za głową, przetaczają się z pleców na brzuch, z brzucha na plecy itp.

 Odwiedziliśmy już Polskie Tatry, teraz koniecznie musimy wstąpić do Krakowa, gdzie zwiedzimy „Dzwon Zygmunta”.

Na Wawelu jest bardzo stary dzwon – Dzwon Zygmunta.

 • Podobno, gdy ktoś pomyśli życzenie i go dotknie życzenie się spełni.

 

Wstąpmy do Warszawy -Warta przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

 • Turyści odwiedzający Warszawę często uczestniczą w honorowej odprawie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza.. Na hasło Rodzica: Baczność! – stańcie przy ścianie, kontrolując postawę. Proste złączone nogi, pięty dosunięte do ściany, ściągnięte łopatki, brzuch wciągnięty, głowa wyciągnięta w górę. Wzrok skierowany przed siebie, ręce opuszczone wzdłuż tułowia. W tej pozycji wytrzymujemy 3-10 sekund. Na hasło spocznij! – przyjmuj pozycję swobodną

 • Nad pięknym Bałtykiem – nie ma nic przyjemniejszego, niż spacer po plaży. Można tam znaleźć ładne kamyki, bursztyny lub muszelki.
 • Pospacerujmy zatem po nagrzanym słońcem piasku – ćwiczenia stóp. Spacerujcie w wysokim wspięciu na palcach tak, jakbyście chciały uniknąć poparzenia nóg gorącym piaskiem. Podczas spacerów po plaży można znaleźć bursztyny, może będziecie mieli szczęście i uda Wam się je znaleźć.
 • Można też powdychać jod i poopalać się – leżenie na plaży jest bardzo przyjemne, można się trochę poopalać i  wdychać zdrowe morskie powietrze. (połóżcie się zatem na plecach, głęboko oddychając – pamiętajcie o właściwym torze oddechowym czyli wdech nosem i wydech ustami)

Pozdrawiamy i życzymy miłej podróży. Wasze Panie!!!