Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Polskie Symbole Narodowe

Kochane Stokrotki! 

Świetnie pracowałyście w tym tygodniu i jesteśmy bardzo z Was dumne! Wierzymy, że każde z Was zapamięta nazwę naszego kraju oraz to jak nazywa się nasza stolica! Dziś bardzo poważny temat, ale obiecujemy, że nie będziecie się nudzić! :) 

Każdy człowiek - duży czy mały- posiada swoje własne imię i nazwisko - coś co odróżnia go od innego człowieka - podobnie każdy kraj posiada swoje własne symbole, które odróżniają go od innego państwa. Również nasz kraj -  Polska - posiada swoje własne Symbole Narodowe! 

Obejrzyjcie krótki film i przekonajcie się jakie:

https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A

To oczywiście 

- flaga 

- godło

- hymn

Pierwsze zadanie dla Was! Obejrzyjcie Flagę Polski i odpowiedzcie na pytanie: Jakie flaga ma kolory?

 

Teraz drugie zadanie dla Was! Przyjrzyjcie się dokładnie i odpowiedzcie na pytanie : Jakie zwierzę widnieje na Godle Polski  ? 

-  czy jest to słoń  ?

- czy jest to mucha?

- czy jest to ptak - orzeł?

                       

Kolejnym zadaniem dla Was jest rozpoznać, która z przedstawionych flag należy do Polski :

 

  

 

A teraz zadanie muzyczno - sportowe :) 

Spróbujcie razem z piłkarzami naszej narodowej drużyny zaśpiewać Polski Hymn Narodowy!

Pomoże Wam w tym załączony filmik! Pamiętajcie, że hymn śpiewamy stojąc na baczność! Na pewno Wasi Rodzice Wam w tym pomogą!

https://www.youtube.com/watch?v=XhTwK0hpK4g

I ostatnie, ale wierzymy, że najbardziej przez Was ulubione zadanie :) Wiemy, że uwielbiacie zajęcia plastyczne dlatego postaramy się, aby dzisiejsza praca była dla Was wyjątkowo ciekawa! 

Chciałybyśmy, abyście wykonali polską flagę oraz polską mapę! To trudne zadania i na pewno pomogą Wam w tym Rodzice! Wiemy, że flaga polski ma dwa kolory: biały oraz czerwony i takich kolorów użyjemy jednak zamiast papieru kolorowego czy kredek wykorzystamy taty piankę do golenia i farbę :) 

 

Tym samym sposobem wykonamy mapę naszego kraju - Polski! :) 

Mamy nadzieję, że wesołe prace plastyczne ułatwią Wam zapamiętanie tych trudnych dla Was treści!

Zachęcamy, aby wykorzystać podane grafiki do wykonania flagi tradycyjnymi sposobami  ( pomalować kredkami lub farbami) i przymocować do patyczka od szaszłyka lub słomki tworząc tym samym przestrzenną flagę, którą dzieci pomachają w dniu Świąt Majowych! Szczególnie 2 maja, kiedy to obchodzimy Święto Flagi! :) 

 

Powodzenia i pogodnej majówki życzymy :)

Panie Kasia i Madzia! :)