Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Poznajemy literkę "ę"

Dzień dobry Słoneczniki!

Witamy Was cieplutko!!! Mamy nadzieję, że bardzo miło i aktywnie spędziliście wczoraj swoje wielkie i wspaniałe święto.

Nasze zdalne zajęcia zaczniemy od „Owocowej wyliczanki” – zabawy językowej zachęcającej do eksperymentowania słowem. Ogłoście wśród swoich domowników konkurs na krótką rymowankę lub wyliczankę zawierającą nazwy owoców. Wymyślcie rymowanki ii zaprezentujcie je na forum swojej rodziny.  Na koniec wybierzcie tę, która jest najśmieszniejsza lub najbardziej Wam się podoba. Na zachętę posłuchajcie tej oto rymowanki:

„Czereśni – trzy deczka, porzeczek – łyżeczka

- kto powie to ładnie, ten nie odpadnie.

Raz, dwa, trzy, mówisz ty”.

A.     Pawłowska – Niedbała

 

Kochani teraz pobawimy się w zabawę językową „W letnim ogródku”, posłuchajcie wiersza pani Laury Łącz pt. „W letnim ogródku”. Wymieńcie nazwy owoców pojawiające się w wierszu oraz wyszukajcie rymujące się słowa. Starajcie się opanować wiersz na pamięć. Starajcie się opanować wiersz na pamięć powtarzając kilkakrotnie za rodzicem, potem dopełnijcie rozpoczęte przez rodzica wersy:

„W letnim ogródku”    

W letnim ogródku wesoło

Kwiaty rozkwitły wokoło

Śmieje się jabłko i gruszka

Czupryną trzęsie pietruszka

Cieszy się śliwka Renkloda

Że taka piękna pogoda

Narzeka tylko cebula:

- Za ciepła moja koszula!

A dynia sapiąc z gorąca

Wystawia buzię do słońca.

Pora teraz na aktywność plastyczną:  poproście rodziców o narysowanie na kartce bloku rysunkowego szablonu  owocu lub warzywa, może to być np. cytryna, arbuz, jabłko, banan, cebula. Gotowe rysunki posmarujcie klejem i wypełnijcie wydartymi kawałkami kolorowego papieru.

Jak już doskonale wiecie we wtorek poznajemy także nową literkę. Dziś będą to zabawy z literką „ę”. Posłuchajcie uważnie słów przeczytanych przez waszych rodziców i wyróżnijcie głoski na końcu wyrazów: pokroję gruszkę, poproszę śliwkę, zerwę malinę, umyję czereśnię, ugotuję zupę, namaluję cytrynę.

Przyjrzyjcie się teraz proszę literce „ę”, zwróćcie uwagę na kształt literki, oraz kierunek jej pisania.

Podajcie proszę przykłady słów z „ę”.

Rysujcie literę „ę” palcem w powietrzu, na dywanie, na plecach swoich domowników.

Wykonajcie zdania w KP4 s. 60- 61oraz w proponowanych przez nas kartach pracy.

  

Pozdrawiamy, Wasze Panie:-)