Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przygody z Mamą

Hej Bratki!!!

Jak Wam minął wczorajszy dzień, coś ostatnio ta pogoda w ogóle Nas nie rozpieszcza. Niby słoneczko, ale wcale tak ciepło nie jest.

Pamiętacie, ze z racji tego, że już niebawem bardzo ważne  spięto Naszych Mam, dlatego dziś nadal będą zajęcia poświęcone tej cudownej kobiecie.

 

       Na początek mamy dla Wad zagadkę cyfrowo-literową. Poproście mamusię o przygotowanie kwiatów z papieru kolorowego. Kwiatów ma być 10, na jednej stronie z pomocą rodzica, albo sami napiszcze cyfry. Każdy kwiatek to jedna cyfra 1-10, a po drugiej stronie po 1 literze, ale litery muszą tworzyć napis. Waszym zadaniem, będzie ustalenie kolejności cyfr od najmniejszej do największej. Kolejno odwracając kwiaty, tworzą w rzędzie życzenia dla mamy. Na końcu życzeń mama przypina znak interpunkcyjny, a dzieci odczytują zdanie, następnie odwracają się do mam, mówiąc: Sto lat, mamo!

 

 

             Kolejne zadanie dla Was, będzie w Waszej karcie pracy (mamy nadzieję, że każdy już sobie je odebrał z przedszkola). Zadanie brzmi WSPÓŁPRACA Z MAMĄ. Mamy odczytują polecenia i kontrolują pracę swoich dzieci. Zadaniem dzieci jest doprowadzenie pary (dziecka i mamy) do końca ścieżki w taki sposób, by zebrali jak najwięcej potrzebnych im przedmiotów. Następnie dzieci kolorują obrazek według podanego kodu oraz wykonują ćwiczenie grafomotoryczne.  KP4 s. 30-31.

 

 

Na sam koniec mamy dla Was jeszcze wspólną pracę plastyczną. Lepienie liter z plasteliny, niech każdy z Was przyjrzy się dobrze powyższemu napisowi STO LAT, MAMO i spróbuje odtworzyć go za pomocą plasteliny. Pamiętajcie, że na początku bierzemy podkładkę, następnie robimy wałeczki z plasteliny i formujemy z nich literki, których literki utworzą Nam napis. 

 

 

literki z plasteliny – Inspiracje edukacyjne

Zobaczcie, jak cudownie wychodzą plastelinowe literki. Myślimy, że Wasze napisy, tez będzie piękny i kolorowy.

 

Życzymy miłej pracy!!!!

Co jutra kochani.