Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rodzina

Dzień dobry Bratki !!!

Zaczynamy kolejny, nowy tydzień zdalnej zabawy. Jak Wam minął weekend?, na pewno spędziliście duuuużo czasu na dworze, bo była piękną pogoda. Cieszymy się, bo świeże powietrz jest zdrowe, a jak już świeci piękne słoneczko, to w ogóle jest cudownie.

W tym tygodniu porozmawiamy sobie trochę o RODZINIE. Pierwsze zadanie dla was na dziś to odpowiedz na pytanie: Co to jest rodzina?

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „SZCZĘŚLIWY DOM, SZCZĘŚLIWA RODZINA ...

Rodzicu przygotuj na dłużej kartce napis ”RODZINA”, a Waszym zadaniem będzie przyjrzenie się napisowi, a następnie musicie podzielić go na sylaby, próbują wyodrębnić pierwszą i ostatnią głoskę, oraz wymienić litery, które znacie już, a znajdują się w tym wyrazie.

Następnie Rodzic zadaje Wam pytania, na które udzielacie mu odpowiedzi: Co to znaczy być rodziną? Z ilu osób może składać się rodzina? Co trzeba zrobić, żeby być rodziną? Co łączy osoby w rodzinie?, Z ilu osób składa się moja rodzina? Czy wiecie, co to jest album rodzinny? Do czego służy? Po co się go tworzy?.

Każdy rodzic podczas zadawania pytań, zwraca dziecku uwagę, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka, dlatego należy ją szanować.

Kolejnym zadanie, bardzo przyjemnym, będzie wspólne oglądanie albumów ze zdjęciami, albo samych zdjęć. Postarajcie się odszukać na nich, Wasze babcie, dziadków, mamę, tatę, ulubioną ciocię bądź wujka, brata, siostrę…. Oglądając zdjęcia, na pewno wrócicie do wspaniałych wspomnień i przygód, które razem przeżyliście…

Na koniec mamy dla Was piękny wierszyk o domu, bo każdy z Nas wie, że rodzina najlepiej czuje się razem we własnym domu, bo to on jest „Najbezpieczniejsza Przystanią”, która zawsze łączy Rodzinę w całość.

Włącz Polskę- Polska-szkola.pl

Oczywiście, nie może zabraknąć dziś pracy plastycznej, której tytuł będzie brzmiał: „Moja rodzina i mój dom”. Możecie narysować obrazek kredkami, farbami, mazakami, ołówkiem, czym Wam tylko wygodnie, a jak skończycie to być może tak on się spodoba Rodzicom, za powieszą go w jakimś widocznym miejscu Waszego domku, i już zawsze będzie przypominał każdemu z Was, jaką jesteście wspaniała Rodzina….

Pozdrawiamy Kochani !!!

Miłej pracy…