Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Skaczemy, pływamy, biegamy

Dzień dobry Słoneczniki! Jak się macie po wczorajszym święcie Mamy? Wierzymy, że w wyjątkowo piękny sposób spędziliście ten dzień.

Ja  już wiecie w tym tygodniu dużo czasu poświęcamy kręgowi tematycznemu zatytułowanemu „Sporty letnie”. Pamiętajcie „Sport to zdrowie”. Zapraszamy zatem do ćwiczeń gimnastycznych zaproponowanych w linku:

https://www.youtube.com/watch?v=lWl1F237j4s&t=786s

Kochani Rodzice przeczytajcie swoim pociechom wiersz A. Frączek „Żaba i żabka”     

Krąży żaba po basenie

Denerwuje się szalenie

Bo dżentelmen w czepku w kratkę

Chlapie CHLAP! Trenując żabkę

Pani w ciasnym kostiumiku

Rusza się jak struś w kurniku

Szkrab w brodziku dziko hopsa…

To nie żabka! To styl mopsa!

 

Krąży żaba po basenie

Denerwuje się szalenie

Oburzenia nie ukrywa:

- Kto tych ludzi uczył pływać?!

Róbcie tak jaj ja! No, gazem!

- Może jednak innym razem

Wysłuchamy Pani rad…

W słowo jej ratownik wpadł.

-Dzisiaj bowiem, droga pani,

Strój mam pani…hm…do bani.

 

Żaba się zdziwiła tak,

Że aż wyjąkała : - Kwak…?

 

Więc ratownik jej tłumaczy:

-Niechże pani zerknąć raczy,

Wokół pływa ludzi setka…

Tylko pani nie ma czepka!

 

Właśnie, właśnie – rzekła ktoś z tłumu.

- I co gorsza, bez kostiumu!

 

Kochani porozmawiajcie z rodzicami na temat treści wiersza i odpowiedzcie na pytania: Dlaczego żaba była oburzona? Kto zwrócił uwagę żabie? Czego żaba nie założyła? Opowiedzcie teraz o zasadach panujących na basenie: Czy wolno pływać bez czepka? Czy można chlapać na innych? Czy można pływać, gdzie nie ma ratownika? Po co na basenie jest ratownik? Czy wolno śmiać się z kogoś, kto nie umie pływać? Jaki strój obowiązuje na basenie?

Teraz pobawimy się w zabawę językową z wykorzystaniem piłki „Trąf, trąf”. Pouczmy się popularnej rymowanki:

Trąf, trąf Misia Bela

Misia, Kasia, konfacela

Misia A, Misia B

Misia, Kasia, konface

Kochani, kiedy już opanujecie tekst, podajcie sobie piłkę w rytm wypowiadanej rymowanki: najpierw bardzo wolno, a potem coraz szybciej. Kto wypuści piłkę z rąk siada na miejscu, w którym stał.

Pora na zabawę rozwijającą funkcje językowe „Połącz sylaby” w naszych KP4 s. 52

Zapraszamy teraz do zabawy z nową literką „ą”.

Przyjrzyjcie się literce „ą” drukowanej małej dużej oraz pisanej małej i dużej. Powiedzcie do jakiej literki jest podobna? Kreślcie literkę "ą" w powietrzu, na dywanie oraz na plecach mamy lub taty

  

 

Na początek spróbujcie ułożyć rymy do słów z głoską „ą” (np. pączek- bączek), dla ułatwienia podajemy wyrazy do rymów, które możecie wykorzystać.. (pączek, kącik, wąsy, wstążka, prąd, cążki, krążek, kąsać, trąbka, trójkąt, mąka).

„Ząb- dąb” – zabawa językowa

Słoneczniki określcie proszę na którym miejscu słyszymy głoskę „ą” w podanych wyrazach: pąk, mąka, trąba, gąska, bąk, drąg, prąd, pamiątka, kurczątko (czy znajduje się na początku,  środku czy na końcu wyrazów?)

Ćwiczenia w KP4 s. 53 oraz w proponowanej karcie pracy:

Wykonajcie także zadania w KP4 s. 88 – połączcie zdjęcia z właściwymi podpisami, otoczcie pętlami literę „ą” w podpisie do obrazka.

Życzymy miłego dnia, Pani Ewa i Jola:)