Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie…Światowy Dzień Książki
i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995roku.
W naszym przedszkolu Słoneczniki i Stokrotki też świętowały ten dzień, 25 kwietnia, przy okazji realizując projekt : „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący „Światowego Dnia Książki”. Dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jako o nie dbać, żeby posłużyły nam na wiele lat. Próbowały kończyć cytaty ze znanych im bajek. Następnie Pani Dyrektor Renata Sobolewska, czytała dzieciom opowiadanie „O misiu Jasiu”.
Po przeczytaniu Pani Anitka zadawała im pytania dotyczące poszczególnych fragmentów, a następnie wybierała dzieci które przedstawiały scenki dramowe razem z naszym Czwóreczkowym Misiem Jasiem. Pozostałe dzieci, miały za zadanie ocenić, które zachowania w tych scenkach były pozytywne ( dobre), a które negatywne (złe) i wyjaśniały jak miś powinien się zachować. Na koniec dzieci miały za zadanie wymyślić dalszy ciąg tego opowiadania i zilustrować go na kartkach.
Po skończonej pracy, pani Ewa złożyła wszystkie kartki, wraz ze strona tytułową i w ten sposób powstał piękny „Misiowy Bajarz”. Nasze przedszkolaki wykazały się naprawdę niesamowitą wyobraźnią projektując poszczególne strony naszego bajarza.
Bardzo dziękujemy naszej pani dyrektor Renacie Sobolewskiej za udział w tak ważnym dla nas święcie. Mamy nadzieje, że dzięki takim wydarzeniom rozbudzimy w naszych przedszkolach zainteresowanie czytelnicze, a poszukując literatury będą w niej szukać pozytywnych wzorców zachowań.