Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W krainie książek

Witam Brateczki kochane!!!

Przed Nami kolejny tydzień Naszej wspólnej pracy, mamy nadzieję, że weekend minął Wam na fajnych zabawach z rodzicami i rodzeństwem.

Dziś mamy poniedziałek,i jak widać za oknem zapowiada się piękny i słoneczny dzień. A my już mamy dla Was zagadkę. Poproście Rodzica o pomoc, jego zadaniem będzie podanie Wam 3 bajkowych postaci, z których jedna nie pasuje do pozostałych. Wy musicie oczywiście odgadnąć, która postać nie pasuje. Ciekawe komu się uda?

  "Kto tu nie pasuje"

 – Czerwony Kapturek, Pinokio, Dżepetto

– smok, Śnieżka, krasnoludki

– babcia, wilk, rybak

– Kubuś Puchatek, Jaś, Baba Jaga

– macocha, Prosiaczek, Kłapouchy

– Śnieżka, Śpiąca Królewna, krasnoludki

– Małgosia, wilk, leśniczy

– Kopciuszek, macocha, Szewczyk Dratewka.

 

A czy w ogóle wiecie skąd się biorą książki? Jeżeli nie, to z pomocą osoby dorosłej, przeczytajcie poniższy tekst.

 

Najpierw autor musi spisać swoją propozycję wiersza albo opowiadania czy powieści, które powstały w jego głowie. Później wysyła tekst do wydawnictwa albo spotyka się z osobą, która jest wydawcą, aby omówić, czy tekst się podoba. Jeżeli utwór, który wymyślił i napisał autor się spodoba, wydawca decyduje się, aby wydać jego książkę. Wtedy potrzebny jest ilustrator, który wykona ilustracje, i operator DTP, który połączy tekst z ilustracjami na kolejnych stronach. Aby powstała książka, potrzebna jest jeszcze okładka – tym zajmuje się grafik. W redakcji redaktor sprawdza, czy w tekście nie ma żadnego błędu, i kiedy wszystko jest już gotowe, należy wysłać materiały do drukarni. Tam wszystkim zajmie się drukarz. Tak przygotowany materiał trzeba poskładać w całość i skleić lub zszyć. Gotowe książki zostają zapakowane w paczki i są wysłane do księgarni, gdzie wszyscy mogą je kupić.

 

Już wiecie jak powstają książki, dlatego mamy dla Was zadanie. Chciały byśmy, aby każde dziecko wymyśliło sobie swoją bajkę i zaprojektowało dla niej okładkę, aby powstała książka. Oczywiście zdjęcia swoich prac możecie wysyłać do Nas, przez aplikację Messenger.

Życzymy fajnych pomysłów

Miłego dnia kochani.