Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

W rodzinie najlepiej!

Witajcie Stokroteczki!

Dziś ostatni dzień tygodnia i podsumowanie pracy i tematyki o rodzinie!

Na początek mamy dla Was zabawę - piosenkę!

Wyciągnijcie przed siebie dłonie i spróbujcie pobawić się razem z Rodzicami i rodzeństwem! Policzcie przy tym wszystkich członków rodziny wymienionych w piosence:

https://www.youtube.com/watch?v=dhZdM0HM0Z4

 

Teraz zadanie dla rodziców: przygotujcie kilka przedmiotów z Waszego domu należących do różnych członków Waszej rodziny. Zadaniem dzieci jest losowanie przedmiotów i przyporządkowanie do kogo one należą. 

Po zakończeniu zabawy przeliczcie zbiory, porównajcie ich wielkości. 

Kolejna zabawa to "Droga do domu". Zakryjcie oczy - opaską, bądź chustą - Rodzic będzie Waszym przewodnikiem! Słuchajcie jego poleceń i poruszajcie się zgodnie z nimi. (do przodu, do tyłu, w bok) Rodzice wyznaczą Wam cel, do którego musicie dotrzeć. 

Teraz niech Rodzice przeczytają Wam opowiadanie - posłuchajcie go uważnie:

Porozmawiajcie na temat treści utworu. Wyjaśnijcie słowa: rodzeństwo, jedynaczka, jedynak. odpowiedzcie na pytania: jak jest Twoja siostra? jaki jest Twój brat?  Co lubisz robić ze swoim rodzeństwem? czy dobrze jest mieć rodzeństwo?

 

Zadanie ostatnie: bardzo przyjemne - myślę, że robicie to każdego dnia! Pobawcie się razem z rodzeństwem (jeśli nie macie rodzeństwa lub jest ono za małe- pobawcie się  z Rodzicami ) w zabawę o nazwie studnia:  w tej zabawie układamy kredki w taki sposób jak na obrazku:

 

Ważne, aby wykonywać to na zmianę z drugą osobą! To musi być współpraca! Chętnie zobaczymy efekty Waszej pracy na grupie!

Pozdrawiamy! 

Wasze Panie: Kasia i Madzia