Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Warto być wysportowanym

Dzień dobry Słoneczniki!

Witamy Was bardzo serdecznie, na początku zapraszamy do zabawy ruchowej do piosenki, którą doskonale znacie „Głowa- ramiona”

https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

Pora teraz na ćwiczenia oddechowe „Wdech i wydech”. Do zabawy zaproście waszych domowników. Wdychajcie powietrze nosem, rozkładając ręce na boki i przesuwając je do tyłu. Zatrzymajcie powietrze na kilka sekund i wydychają robiąc skłon, pozwalając na chwilę zwisać bezwładnie rękom. Ćwiczenie należy powtórzyć trzy razy.

Kochani jeśli macie w domu jakieś sportowe czasopisma obejrzyjcie ilustracje, wyszukajcie nazwy dyscyplin sportowych, opisujcie zdjęcia ze zwróceniem uwagi na stroje sportowców i ich sprzęt. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami ze swoimi domownikami. Szukajcie informacji na temat nieznanych wam dyscyplin.

·         Jakie Sporty znamy?

    

Kochani spójrzcie na ilustracje, porozmawiajcie z waszymi domownikami co mają ze sobą wspólnego te przedmioty? Powiedzcie jakie sporty znacie? Które z nich uprawiacie, a które chciałybyście uprawiać? Które dyscypliny lubicie i dlaczego? Czy uprawianie sportu jest łatwe? Co jest potrzebne do uprawiania sportu? Czy uprawianie sportu może być niebezpieczne albo niezdrowe?

·         Zapraszam Was teraz do zabawy pantomimicznej „Dyscypliny sportowe”

·         Do zabawy zaproście waszych domowników. Pokazujcie po kolei daną dyscyplinę sportową za pomocą ruchu i gestów. Zadaniem pozostałych uczestników będzie podanie nazwy owej dyscypliny sportu. Przykłady dyscyplin, które możecie wykorzystać: kolarstwo, tenis, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, jeździectwo, kulturystyka, łucznictwo, pływanie, karate, łyżwiarstwo, skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem, bieg, szermierka, hokej, wioślarstwo.

·         Kochani zastanówcie się teraz i odpowiedzcie  na pytania: Co to jest wolny czas i jak można go spędzić? Czy sport jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu? Jak nie powinno spędzać się wolnego czasu?

·         Nazwijcie sprzęty sportowe przedstawione w KP4s. 50-51, rysujcie po śladzie, zaznaczcie te, których lubicie używać. Nazwijcie dyscypliny przedstawione na obrazkach i wskażcie te, które nie pasują do pozostałych. Na koniec pokolorujcie koła olimpijskie wg wzoru.

Życzymy miłego dnia, Pani Ewa i Jola:)