Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielkanoc

Witamy Was kochani, dziś mamy "Wielki Piątek", jutro jest "Wielka Sobota" i powinniśmy iść do Kościoła, poświecić Nasze koszyczki. Niestety z racji tej sytuacji, z którą obecnie się Wszyscy zmagamy, nie będzie to możliwe, ale mimo wszystko na pewno Wasze mamusie przygotują koszyczek ze święconką.

Na początek poproście Rodzica o przeczytanie opowiadanie, dlaczego święta Wielkanocne, nazywane są „Wielkanoc”.

 

Każde dziecko wie, że święto Bożego Narodzenia, to święto narodzin Pana Jezusa, ale dlaczego święta Wielkanocne, nazywane są Wielkanocą? Przecież Wielkanoc obchodzimy na wiosnę, w marcu, albo w kwietniu, a wtedy noce nie są wielkie, ani długie, tylko małe i krótki.

Zimą , kiedy wracacie z przedszkola, to jest już ciemno i trzeba zapalać lampkę. Kiedy się budzicie – w pokoju i na dworze jest ciemno. Taka długa noc. Tymczasem na wiosnę po południu, gdy wracacie z przedszkola jest już widno, a rano słońce wstaje i uśmiecha się.

- Jaka krótka noc.

Dlaczego wiosenne święta Wielkanocne nazywają się Wielką Nocą, na pamiątkę najwspanialszej Nocy, w czasie której Pan Jezus wstał z grobu, chociaż był przykryty ciężkimi kamieniami.

Wieka Noc – to inaczej Noc Niezwykła, Najsławniejsza, Jedyna, ta o jakiej stale się pamięta, zawsze się z Nią cieszymy, z radości uśmiechamy się do baranka i malujemy wesołe jajka.

 

Kolejnym zadanie, jakie przygotowałyśmy dla Was dziś, jest bardzo wyjątkowe. Chciałybyśmy, aby każde z Was, pomogło swoim rodzicom w przygotowaniu święconki, oraz w przygotowaniu stołu, do świątecznego śniadania.

 

My osobiście życzymy Wam i Waszym Rodzinom: Zdrowych, Wesołych, Radosnych, Wyjątkowych i Rodzinnych Świąt Wielkanocnych, niech ten czas będzie dla Waswszystkich wspaniały i wyjątkowy.

Miejmy nadzieję, że niebawem wszyscy spotkamy się osobiście, a póki co, zapraszamy zaraz po świętach, na Nasza stronę www. i zachęcamy do dalszej nauki z Nami.

 

Dla chętnych dzieci mamy jeszcze piosenkę wielkanocną. Śpiewamy ją do muzyki z piosenki " Krakowiaczek jeden".

 

 

Pisanki, pisanki, jaja malowane

Nie ma Wielkanocy, bez barwnych pisanek.

Pisanki, pisanki jaja kolorowe,

Na Nich malowane bajki pisankowe.

Na jednej kogucik, a na drugiej słońce,

Śmieją się na trzeciej laleczki tańczące.

Na czwartej kwiateczki, a na piątej gwiazdki.

Na każdej pisance barwne opowiastki.

 

Jeszcze raz Wesołych Świat Wielkanocnych kochani i miłego dnia.

Pozdrawiamy Was serdecznie.

Wasze Panie…