Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielkanocne zabawy

Witam Brateczki, przed nami kolejny dzień i kolejna praca..

"Ruch to zdrowie - każdy to powie", dlatego dziś przygotowałyśmy dla Was dwie zabawy ruchowe, oczywiście związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Na początek mamy dla Was kilka zagadek, aby sprawdzić, czy już dobrze wiecie, jakie symbole towarzyszą tym świętą. Poproście rodzica o przeczytanie zagadki, a Waszym zadaniem jest odpowiedz na nią.

Zagadki

  1. Leży w koszyczku obok baranka, malowana w śliczne wzorki to...........(pisanka)
  2. Wśród pisanek leży, ma żółty kubraczek. Powiedz co to jest, to mały…….(kurczaczek)
  3. Stoi bielutki obok pisanek, nasz wielkanocny wesoły…………(baranek)
  4. Jeden taki dzień w całym roku mam, że gdy nas obleją to się nie gniewamy……(Lany Poniedziałek)
  5. Długie uszy, szare futro, trochę jest nieśmiały i z ogonkiem jak pomponik, cały dzień po lesie goni…………….(zajączek)
  6. Przeważnie jestem biały i na stolę leżę. Kładą na mnie sztućce i wszystkie talerze……(obrus)

Mamy nadzieję, ze każdemu z Was udało się odgadnąć nasze zagadki, dlatego teraz zapraszamy do zabaw ruchowych.

Zabawa 1.

„Pisanka, kurczaczek i króliczek”

Zaproście rodzica do zabawy, gdyż będzie Wam potrzebny do włączania i wyłączania muzyki, oraz do wydawania poleceń.

Waszym zadaniem, będzie swobodny taniec w czasie muzyki, kiedy usłyszycie, że muzyka cichnie, słuchacie co powie prowadzący. Może on bowiem wymienić jedno z 3 słów, jeżeli usłyszycie słowo „pisanka”- kładziecie się na podłodze, zwijacie ciało i turlacie się z boku na bok, jeżeli rodzic wypowie słowo „kurczaczek” – układacie ramiona w skrzydełka i poruszacie się po dywanie drobnymi kroczkami, jeżeli natomiast usłyszycie słowo „króliczek” – 2 paluszki z prawej i lewej rączki, przykładacie do głowy, udając że to uszy królicza i staracie się kicać po pokoju, tak jak zajączki na polu.

 

Zabawa 2.

„Wielkanocny wyścig”

Zaproście Wszystkich domowników do zabawy. Potrzebne Wam będą łyżka i jajka. Musicie ustalić start i metę, Waszym zadaniem będzie przenieść na łyżce jajko od startu do mety. Żeby nie było tak łatwo, proponujemy wyścigi na czas, w czasie noszenia jajka można iść na palcach, można iść tyłem albo bokiem.

Na sam koniec mam dla Was ostatnie zadanie, poproście rodzica o otworzenie poniższego linku, tam znajdziecie dużo pisanek, które można pokolorować on-line. Oczywiście zachęcam Was do pomalowania i udekorowania własnych pisanek, które na pewno będą piękne.

http://www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/kultura-sztuka/jajka-wielkanocne

 

 

Pozdrawiamy serdecznie

Wasze Panie.