Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wiosenne promyki słońca

Witajcie Kochani!!!

Dziś proponujemy Wam zabawy matematyczne rozwijające umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 14.

Jednak na dobry początek dnia zapraszamy do zabawy przy dobrze Wam znanej piosence „Boogie – Woogie”   (https://www.youtube.com/watch?v=udReRLpp6hU)  utrwalającej umiejętność różnicowania prawej i lewej strony ciała.

Kolejnym zadanie będzie ćwiczenie oddechowe „Wyścig”. Potrzebne do niego będą sznurek  i lekka piłeczka. Waszym zadaniem będzie przesunięciem piłki podmuchem po torze wyznaczonym przez sznurek. Pamiętajcie o prawidłowym torze oddechowym: wdech nosem-wydech ustami. Wygra ten, kogo piłeczka dotrze do przeciwległego końca sznurka.

Po rozgrzewce czas na zadanie matematyczne: „Słuchaj i licz”

Do zabawy potrzebny będzie kubeczek oraz 14 liczmanów: np. koraliki, guziki, fasolki itp. Oczywiście zabawa nie może się odbyć bez Waszych domowników. Zatem zamknijcie oczy, poproście Rodzica, aby wrzucał liczmany do kubeczka, a Waszym zadaniem będzie liczyć stuknięcia. Otwórzcie oczy i wrzućcie do swojego kubeczka tyle samo liczmanów. Sprawdźcie potem ile liczmanów macie w kubeczku, a ile Wam zostało. W kolejnych rundach wrzucajcie 5, 7, 10, 14 liczmanów. Ostatnią liczbą jest 14. Zapiszcie tę liczbę palcem na dywanie i ułóżcie ze sznurka i swoich liczmanów.

Drogie sześciolatki, aby podsumować Wasze działania wykonajcie zadania utrwalające cyferkę „14” w kartach pracy s. 56, 57. Natomiast pięciolatki zapraszamy do proponowanej karty pracy zamieszczonej w linku. (https://pl.depositphotos.com/209813252/stock-illustration-black-white-cartoon-illustration-number.html).