Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wiosna jest cudowna

 

Nasze Stokroteczki!

Wiecie już bardzo dużo o nowej porze roku! Można ją jednak obserwować jedynie przez okienną szybę :(  Bardzo nam jest przykro, że nie możemy w tym czasie pospacerować po łące, ani po lesie mimo wszystko- zachęcamy Was - zostańcie w domu, gdy sytuacja się ustabilizuje na pewno nadrobimy zabawę na podwórku!!! 

Dziś posłuchajcie dziś odgłosów wiosennych ptaków! Spróbujcie je rozpoznać po odgłosie! Niech pomogą Wam w tym Wasi Rodzice! 

https://www.youtube.com/watch?v=X1X_UVQN1u0

 

https://www.youtube.com/watch?v=nZ8DJa4Oc8w

A teraz zabawa dydaktyczna dla Was! Zastanówcie się czy podane stwierdzenia dotyczy opisu wiosny czy też nie! Jeśli zdanie jest prawdziwe - zgodne z wiosennym stanem rzeczy to podskakujcie w górę jak wesołe żabki! Jeśli opis nie dotyczy wiosny - stańcie na jednaj nodze jak dostojny bocian! Do dzieła!

  • Słońce coraz mocniej świeci, słychać śpiew ptaków.
  • Wieje mroźny wiatr i sypie śnieg.
  • Bocian rozgościł się już w gnieździe.
  • Dzieci lepią bałwana.
  • Kolorowe liście spadają z drzew.
  • W ogrodzie zakwitły już pierwsze kwiaty.
  • Na drzewach pojawiły się zielone pączki.

 

Kto ma jeszcze ochotę na zabawę i Rodzice Wam w tym pomogą to zapraszamy do udziału w konkursie, który niebawem pojawi się na naszym facebookowym profilu! Znacie już różne piosenki i wiersze o wiośnie więc nauczcie się ich wspólnie z Rodzicami i rodzeństwem, a potem nagrajcie krótki filmik i podzielcie się nim z nami ! Prześlijcie go do swojej Pani lub na naszą pocztę przedszkolną!

Pozdrawiamy wiosennie

Panie Kasia i Madzia! :)