Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wszystko o jajkach

Dzień dobry Słoneczniki!

Witamy Was pięknie w kolejny dzień nauki zdalnej:), mamy nadzieję, że wstałyście radosne i uśmiechnięte. Dziś będziemy zajmować się jednym z najważniejszych z symboli Wielkanocnych jakim są „jajka”.

Przed Wami pierwsze zadanie, którym jest wesoła gimnastyka narządów mowy „Porządki języczka”
Do tej zabawy potrzebne jest lusterko. Bohaterem zabawy jest  Wasz język, który wybrał się na wycieczkę po całej buzi. Języczek ogląda buzię od wewnątrz: liczy ząbki, dotyka podniebienia, zagląda pod siebie, dotyka dziąseł górnych i dolnych, wygląda na zewnątrz, próbuje dosięgnąć nosa, dotkną brody itp.

Pamiętajcie obowiązkowo o ćwiczeniach gimnastycznych. Proponujemy Wam zabawę ruchową „Jak jajeczko” – polega ona na tym, aby  muzyce turlać się po dywanie w różne strony. Gdy muzyka milknie dzieci zmieniają się w jajka;)

Dziś porozmawiajcie ze swoimi domownikami na temat jednego z symboli Wielkanocy jakim są jajka.  Pomogą Wam w tym pytania: Co mamy z jaka? Co możemy z nich zrobić? Czy jajka są zdrowe? Czy mają witaminy? Jakie mamy jajka?  
https://www.youtube.com/watch?v=lIWDCkbVQ6A

Czy wiecie jak zbudowane jest jajko?
•Co jest na zewnątrz jajka? Do czego służy skorupka? (chroni rozwijające się w środku pisklę)
•A co jest w środku jajka?  OTO KILKA CIEKAWOSTEK
Błona pergaminowa – chroni pisklę przed uszkodzeniem
Białko – chroni rozwijające się pisklę przed uszkodzeniem
Żółtko - przed wykluciem małe żywią się żółtkiem
Chalaza - Są to sznury gęstego białka, które przytrzymują żółtko na swoim miejscu
tarcza zarodkowa - to z niej będzie rozwijać się pisklę
komora powietrzna – rozwijające się pisklę czerpie z niej powietrze.

Kochani przed Wami teraz zadanie praktyczne. Zatem posłuchajcie… zanim jajka powędrują do Waszego Wielkanocnego koszyczka spróbujcie już dziś przygotować Waszymi domownikami ciekawe i przede wszystkim zdrowe posiłki z jajkiem w głównej. Mogą to być super kreatywne kanapki np. łódeczki z jajek, uśmiechnięte buźki itp. Życzymy smacznych pomysłów;)) Oto kilka propozycji:

   

 

Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy miłego dnia:), Pani Ewa i Pani Zosia