Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wyprawa na Zieloną Planetę.

Witamy Was kochane Niezapominajki we wtorek, 13 kwietnia. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystali wczoraj z pięknej pogody. 

Dziś ciąg dalszy naszej kosmicznej przygody:)

Na początek piosenka o zielonych ufoludkach. Posłuchajcie.

https://www.youtube.com/watch?v=Jtm4_sbUaDI

Mam nadzieję, że Wam się podobało:)

A teraz ustawcie krzesła w rzędzie, bo będziemy lecieć rakietą w kosmos! Wszyscy domownicy wsiadają, a jedna osoba czyta poniższy tekst:

Witajcie na pokładzie statku kosmicznego! Zabiorę was w niezwykłą podróż - na Zieloną Planetę. Zapnijcie pasy, ruszamy. Statek wznosi się coraz wyżej i wyżej. Ziemia robi się coraz mniejsza...Jaka ona błękitna! Ale, ale, czujecie? Stajecie się coraz lżejsi. To dziwne uczucie to stan nieważkości - unosicie się w powietrzu, jakbyście w nim płynęli. Widzicie na zewnątrz ciemność kosmosu, którą rozświetlają migoczące gwiazdy. Zapadacie w sen, który będzie trwał kilka lat, ale dla was to tylko chwila.
Budzicie się. Statek kosmiczny zbliża siędo Zielonej Planety. Patrzycie z zachwytem na zbliżającą się planetę. Serca biją wam mocno. Oto cel naszej wyprawy. Na planecie jest życie. Lądujecie. Otacza was tłum uśmiechniętych mieszkańców planety. Czy przyjmą was życzliwie? Jak wyglądają mieszkańcy Zielonej Planety? Czy są podobni do was? Jak wygląda życie na tej planecie?

W tym momencie dorosły przerywa opowieśći pyta dzieci:

 • Jak się nazywa ta planeta?
 • Jak mogli wyglądać mieszkańcy zielonej planety?
Wychodzicie ze statku. Wita was tłum postaci o uśmiechniętych twarzach, ludzkich twarzach, tylko... zielonych. Co za ulga! Zwiedzacie planetę. Jest taka podobna do Ziemi, tylko wszystko jest zielone! Wracacie na Ziemię, szczęśliwi, że gdzieś jest życie podobne do naszego. 
 • Czy przyjemnie jest spotkać w kosmosie kogoś podobnego do nas?
 • Czy chcielibyście, żeby wszystko wokół nas było w jednym kolorze?

Jesteśmy ciekawe waszych odpowiedzi:)

Mamy dla Was jeszcze rymowankę. Posłuchajcie:

Jestem sobie ufoludek                                     Oczy czarne tak jak węgiel, 

cały zieleniutki.                                                 kreskę zamiast warg,

Mam trzy ręce, cztery nogi                               brzuch jak balon i sprężynki 

i nos okrąglutki                                                trzy na głowie mam.                                                               

 • W jakim kolorze jest ten ufoludek?
 • Ile ma rąk i ile nóg?
 • Jaki ma nos?
 • W jakim kolorze ma oczy?
 • Co ma zamiast warg?
 • Jak wygląda jego brzuch?
 • Co ma na głowie?

Jesteśmy pewne, że wszyscy dobrze odpowiedzieli na pytania. A teraz już czas na pracę pastyczną. Dziś Waszym zadaniem będzie narysowanie lub zrobienie rakiety kosmicznej.

Można ją zrobić z rolki po papierze toaletowym, np.: tak jak poniżej: 

 

Myślę, że doskonale sobie poradzicie. Przyślijcie nam zdjęcia Waszych prac:)) 

Na dziś to już wszystko. Do jutra:))

Wasze Panie Kasia i Ania:)