Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zabawy na placu zabaw

Dzień dobry Słoneczniki!

Jak się macie? Mamy nadzieję, że korzystacie z pięknej pogody i bardzo aktywnie spędzacie czas właśnie na świeżym powietrzu. Pamiętając, że „Sport to zdrowie”.

Pora zatem na zabawę ruchową, wzmacniającą mięśnie brzucha „Jedzie rowerek”. Połóżcie się na plecach, unieście w górę nogi i naśladujcie pedałowanie, mówiąc: „Jedzie rowerek na spacerek, jaki z tyłu ma numerek?”,. Na słowo „numerek”, przestajemy pedałować i siadamy po turecku. Wybierzcie jedną osobę z waszych domowników, które podaje numerek. Wszyscy głośno liczcie, aż dojdziecie do podanej liczby (umówcie się, że numerek nie może być większy niż 20). Następnie znów się połóżcie i pedałujcie dalej.

Zapraszamy Was teraz do jeszcze jednej świetnej zabawy ruchowej pt. „Biegam, biegam”, której słowa zaśpiewamy na znaną melodię „Panie Janie”. Na słowo STOP, zatrzymajcie się i pozostańcie chwilę w ciszy i bezruchu, dopóki nie zaczniecie śpiewać kolejnej zwrotki.

Chodzę, chodzę, chodzę, chodzę

Hop, hop, hop, hop, hop, hop,

Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,

Teraz stop, teraz stop.

 

Pływam, pływam, pływam, pływam

Hop, hop, hop, hop, hop, hop,

Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,

Teraz stop, teraz stop.

 

Latam, latam, latam, latam

Hop, hop, hop, hop, hop, hop,

Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,

Teraz stop, teraz stop.

 

Kolejna zabawa ruchowa, w którą możecie pobawić się ze swoimi domownikami np. na podwórku wykorzystując do niej sznurek, bądź skakankę „Leżąca ósemka”. Poproście kogoś z domowników, aby ułożyli duża ósemkę ze sznurka na podłodze. Waszym zadaniem będzie przejście do „ósemce” stopa za stopą, a potem na palcach. Uważajcie, aby nie spaść z liny. Powodzenia!

Pora teraz na ćwiczenia w KP4s. 54-55.

Zanim do nich przystąpimy powiedzcie, które sporty związane są z szybkim ruchem i czy znacie jakieś sporty, które nie wymagają tak intensywnego ruchu. Należą do nich: szachy, brydż, łucznictwo, golf, bilard, kręgle. Często w tego typu sportach ważniejsza jest precyzja ruchu i skupienie niż szybkość. Kochanie odczytajcie teraz w KP4 krótkie wyrazy związane ze sportem. Określcie czy są to sporty, czy nazwy dyscyplin sportowych. Nazywajcie przedmioty na obrazkach i zaznaczcie te, które służą do przemieszczania się. Rysujcie szlaczek, recytując jednocześnie krótką rymowankę.

Zapraszamy także do czytania dialogów dzieci na następnej stronie,  łączenia ich z właściwymi postaciami i kolorowania.