Zabawy na placu zabaw
Dzień dobry Słoneczniki!
Jak się macie? Mamy nadzieję, że korzystacie z pięknej pogody i bardzo aktywnie spędzacie czas właśnie na świeżym powietrzu. Pamiętając, że „Sport to zdrowie”.
Pora zatem na zabawę ruchową, wzmacniającą mięśnie brzucha „Jedzie rowerek”. Połóżcie się na plecach, unieście w górę nogi i naśladujcie pedałowanie, mówiąc: „Jedzie rowerek na spacerek, jaki z tyłu ma numerek?”,. Na słowo „numerek”, przestajemy pedałować i siadamy po turecku. Wybierzcie jedną osobę z waszych domowników, które podaje numerek. Wszyscy głośno liczcie, aż dojdziecie do podanej liczby (umówcie się, że numerek nie może być większy niż 20). Następnie znów się połóżcie i pedałujcie dalej.
Zapraszamy Was teraz do jeszcze jednej świetnej zabawy ruchowej pt. „Biegam, biegam”, której słowa zaśpiewamy na znaną melodię „Panie Janie”. Na słowo STOP, zatrzymajcie się i pozostańcie chwilę w ciszy i bezruchu, dopóki nie zaczniecie śpiewać kolejnej zwrotki.
Chodzę, chodzę, chodzę, chodzę
Hop, hop, hop, hop, hop, hop,
Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,
Teraz stop, teraz stop.
Pływam, pływam, pływam, pływam
Hop, hop, hop, hop, hop, hop,
Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,
Teraz stop, teraz stop.
Latam, latam, latam, latam
Hop, hop, hop, hop, hop, hop,
Biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę, biegnę,
Teraz stop, teraz stop.
Kolejna zabawa ruchowa, w którą możecie pobawić się ze swoimi domownikami np. na podwórku wykorzystując do niej sznurek, bądź skakankę „Leżąca ósemka”. Poproście kogoś z domowników, aby ułożyli duża ósemkę ze sznurka na podłodze. Waszym zadaniem będzie przejście do „ósemce” stopa za stopą, a potem na palcach. Uważajcie, aby nie spaść z liny. Powodzenia!
Pora teraz na ćwiczenia w KP4s. 54-55.
Zanim do nich przystąpimy powiedzcie, które sporty związane są z szybkim ruchem i czy znacie jakieś sporty, które nie wymagają tak intensywnego ruchu. Należą do nich: szachy, brydż, łucznictwo, golf, bilard, kręgle. Często w tego typu sportach ważniejsza jest precyzja ruchu i skupienie niż szybkość. Kochanie odczytajcie teraz w KP4 krótkie wyrazy związane ze sportem. Określcie czy są to sporty, czy nazwy dyscyplin sportowych. Nazywajcie przedmioty na obrazkach i zaznaczcie te, które służą do przemieszczania się. Rysujcie szlaczek, recytując jednocześnie krótką rymowankę.
Zapraszamy także do czytania dialogów dzieci na następnej stronie, łączenia ich z właściwymi postaciami i kolorowania.