Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zajączek wielkanocny

Dzień dobry kochane Bratki!!!

Witam Was bardzo serdecznie na kolejnych  zdalnych zajęciach. Jak się dzisiaj macie? Mam nadzieję, że świetnie:) Dziś również zapraszam Was do wspólnej zabawy związanej rzecz jasna z Wielkanocą.

Na początek pobawcie się ze swoimi domownikami w zabawę ruchową „Zajączki na łące”. Podczas tej zabawy należy swobodnie poruszać się po dywanie, naśladując zajęcze skoki. Skaczcie jak zajączki, a na umówione hasło wypowiedziane przez mamę bądź tatę zatrzymajcie się i wykonajcie polecenie:

- Zajączki jedzą marchewkę –naśladujemy gryzienie marchewki

- Zajączki się myją – kolistymi ruchami naśladujemy czyszczenie futerka

- Zajączki nasłuchują, czy nie zbliża się myśliwy  - kucamy i nasłuchujemy dobiegających odgłosów.

- Zajączki odpoczywają na leśnej polanie – kładziemy się na podłodze i spokojnie oddychamy pamiętając o właściwym torze oddechowym ( wdech –nos, wydech – usta)

 

 „Wielkanocny wyścig”

Zaproście Wszystkich domowników do zabawy. Potrzebne Wam będą łyżka i jajka. Musicie ustalić start i metę, Waszym zadaniem będzie przenieść na łyżce jajko od startu do mety. Żeby nie było tak łatwo, proponujemy wyścigi na czas, w czasie noszenia jajka można iść na palcach, można iść tyłem albo bokiem.

 Zabawa z kolorami

Kochani wytnijcie nożyczkami kolorowe paseczki oraz jajo z kartki. Ułóżcie paseczki na jajku. Możecie policzyć ile zmieściło się paseczków na jajku, możecie również powiedzieć jakich kolorów użyliście. Zróbcie też kilka szlaczków.

A kto do nas przychodzi na te piękne Wielkanocne święta? Jakie to zwierzątko?
Ma długie uszy,
futerko puszyste.
biega kicając
to właśnie jest...  

ZAJĄCZEK!!!

Zachęcam Was bardzo do wykonania pracy plastycznej właśnie tego magicznego zwierzątka . A potrzebna nam będzie do tego zadania:

-Twoja ręka;)

-kolorowa kartka

-ołówek

-nożyczki

A więc odrysujcie swoją rękę bardzo dokładnie…Następnie wytnij małą szczelinę obok małego palca. Chcesz, aby spód wycięcia był wyrównany z dolną przestrzenią obok kciuka. Dokładnie tak jak na zdjęciu

Następnie złóżcie , ze sobą dwa palce tak aby były równe

A teraz wycinamy środkowy palec aby powstały uszy

 

O powstaje nam sylwetka zajączka, ale czegoś mu brakuje hmmm?? Taaak oczu, noska , buzi, łapek dorysujcie je.

Zajączki też fajnie wyglądają przymocowane do jakiegoś patyka, rurki możemy wtedy posadzić je w doniczce żeby pilnowały kwiatka ;)

Masaż relaksacyjny (z rodzicami, rodzeństwem ) na pleckach . Odwróćcie się do siebie plecami i zaczynami wesołą historyjkę

Mały zajączek mocno śpi i o wiośnie śni:

Śniła mu się pisaneczka ta co cała jest w kropeczkach (uderzenia paluszkami- kropki)

Była też w paseczki (rysujemy paseczki)

I w wesołe krateczki (rysujemy krateczkę)

Ta w malutkie ślimaczki (rysujemy ślimaczki)

I żółciutkie kurczaczki (rysujemy kurczaczki- kółko, kółko, nóżki, dzióbek)

Cii… wiosna, wiosna ach to ty! (całymi dłońmi)

 

To już koniec na dzisiaj. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście!

Pozdrawiam Was cieplutko, do zobaczenia już niedługo w naszym przedszkolu!

Wasza Pani Natalia :)