Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zajęcia ludowe

Witam, 

Zapraszam was na zajęcia ludowe. Dziś niestety nie potańczymy sobie wspólnie, ale w domu z rodzicami zawsze możecie..

Na dzisiejszych zajęciach przygotowałam wam filmiki z naszego opoczyńskiego Międzynarodowego Festiwalu Ludowego. Chciałabym, abyście obejrzeli je uważnie. Zwróć cię uwagę, że taniec ludowy, to nie tylko nasza opoczyńska Tramblanka, nie tylko nasz Oberek, czy Polka. Zauważcie, że każdy kraj ma swoją "ludowiznę", mają równie piękne stroje i różne inne tańce.

Na początek filmik, który na pewno wam się spodoba. Występują w nim dzieci, niewiele starsze od Was, może i my się tak nauczymy, co Wy na to..?

https://www.youtube.com/watch?v=KfzXbUxnnU8&ab_channel=Opoczno.info-Niezale%C5%BCnyPortalMiejski

 

Na filmiku, który jest poniżej obejrzycie sobie występy naszego opoczyńskiego Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej "Tramblanka"....a zadaniem dla Was, będzie odszukanie na nim, właśnie mnie....

https://www.facebook.com/MDKOpoczno/videos/2040797859378693/

 

I na sam koniec, występy innych narodowości, zobaczcie, że nie zależnie od kraju, czy pochodzenia, taniec ludowy jest zawsze piękni i magiczny.

https://www.youtube.com/watch?v=5Clsvsk7MY8&ab_channel=Opoczno.info-Niezale%C5%BCnyPortalMiejski

 

Chciałabym, abyście zapamiętali, że taniec ludowy: 

Jest elementem kultury danego kraju. Stał się określeniem dotyczącym nie tylko samego sposobu poruszania się, ale również tradycyjnej muzyki, a dokładnie utworów komponowanych specjalnie z myślą o konkretnym rodzaju tańca. 
Każdy taniec ludowy zaliczany jest do dziedzictwa kulturowego danego kraju. Wiele zespołów istniejących w ramach działalności miejskich domów kultury stara się podtrzymywać wspaniałą tradycję, wykonując regionalne tańce. Jest to ciekawa sprawa, tym bardziej, że w dobie postępu technicznego i rewolucji obyczajowej zapominamy często o naszych korzeniach i tradycji.


Dlatego też oprócz hip-hopu, jazzu, walca, salsy czy też tanga w ramach dokształcania warto zainteresować się poznawaniem ludowych form tanecznych. Ja oczywiście zapraszam i zachęcam Was do zapisania się na "Tramblankę". Pamiętajcie, że taniec szczególnie tak żywy, pozwala rozwijać także sprawność fizyczną. Jest to propozycja nie tylko dla młodych ludzi w wielu szkolnym, ale dla wszystkich zainteresowanych praktycznie w każdym wieku.

 

Do zobaczenia jutro

Miłego tańca i oglądania

Pani Magda